LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

21.12.2017 dyrekcja, grono pedagogiczne oraz przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej oraz zaproszeni goście, zasiedli do wigilijnego stołu, aby wspólnie móc przeżyć ten piękny świąteczny czas, połamać się opłatkiem oraz spożyć przygotowany posiłek. Przed wigilijnym obiadem grupa „Starszaki” zaprezentowała przedstawienie jasełkowe przygotowane przez  nauczycielkę grupy panią Patrycję Knapek.

Delegacja Samorządu Szkolnego oraz Pani Dyrektor pojechali z życzeniami świątecznymi do Urzędu Gminy. Pracownikom urzędu oraz Panu Wójtowi życzyli: zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w realizacji planów zawodowych oraz osobistych, a także spełnienia marzeń .

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej składają Uczniom  i Rodzicom najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

Życzymy, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent – dużo miłości!

6 grudnia naszych uczniów, nauczycieli oraz panią dyrektor odwiedził Mikołaj. Poczęstował wszystkie grzeczne dzieci i dorosłych słodyczami.  Diabeł próbował mu w tym przeszkadzać, wymyślając różne zadania, na szczęście na straży stał anioł  i pozwolił diabłu  na zbytnie zuchwalstwo. Wizytę Mikołaja, Diabła i Anioła zorganizował Samorząd Uczniowski.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu st. bryg. Józef Pietraszko odwiedził naszą szkołę w dniu 13 grudnia 2017 roku i zachęcał naszych uczniów do udziału w konkursach o tematyce związanej z szeroko rozumianym ratownictwem. Pan Komendant przekazał kalendarze oraz przeprowadził pogadankę na tematy związane z ochroną przeciwpożarową. Grudzień jest okresem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku, więc uczniowie zostali pouczeni o bezpieczeństwie podczas zabaw sylwestrowych oraz zasadach, które pozwolą uniknąć poważnych obrażeń i zagrożenia pożarowego.

W piątek  08 grudnia  uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej otrzymali śliwkowe odblaski. W budynku szkoły i przedszkola witali ich Wójt Gminy Lipowa Pan Jan Góra, Pani aspirant Mirosława Piątek z Komendy Powiatowej w Żywcu oraz dyrektor szkoły Pani Anna Polak. Gościem specjalnym był „Sznupek” – maskotka śląskiej policji. Bez względu na to, czy dzieci maszerują na lekcje samodzielnie, czy też są odprowadzane przez rodziców, żeby były bezpieczne na drodze, muszą być widoczne. Zwracano uwagę, że noszenie elementów odblaskowych świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności.

Uczniowie klasy I, III b, VI oraz VII a mieli okazję zobaczyć fantastyczny balet ,,Dziadek do Orzechów’’ z muzyką wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego w Operze Śląskiej w Bytomiu. 

Balet przedstawiony w dwóch aktach opowiada niezwykłą historię dziewczynki i jej prezentu, którym została obdarowana na Święta Bożego Narodzenia. 

Uczniowie naszej szkoły po sztuce mieli możliwość zwiedzenia gmachu Opery Śląskiej wraz z przewodnikiem. Zobaczyli między innymi scenę, rekwizyty, pracownię krawiecką w której wyszywa się specjalne stroje na różne przedstawienia. Zobaczyli również magiczne miejsce Opery – ORKIESTRON – miejsce przeznaczone dla orkiestry uświetniającej zawsze każdy spektakl oraz salę baletową, która jest zaliczana w Bytomiu do największej w całej Polsce. 

7 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej  wraz z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej uczestniczyła w świątecznych warsztatach, które odbyły się Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu. Zajęcia zorganizował Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu przy współudziale Miejskiego i Gminnych Ośrodków Kultury oraz Muzeum Miejskiego w Żywcu. Warsztaty były kolejnym z cyklu działań pn. „Boże Narodzenie w Beskidach”, którego głównym celem jest zachowanie od zapomnienia zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W tych zimowych warsztatach folklorystycznych uczestniczą mieszkańcy gmin powiatu żywieckiego, a treścią zajęć są dekoracje świąteczne w tym łańcuchy, zabawki oraz plastyka obrzędowa. Na warsztatach dzieci wraz z opiekunami nauczyli się wykonywania tradycyjnego rekwizytu obrzędowego – „światu” z opłatka oraz tradycyjnych łańcuchów na choinkę. Część praktyczna poprzedzona została krótkim wykładem na temat zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, przygotowanym przez Panią Barbarę Rosiek – etnografa z Muzeum Miejskiego w Żywcu.

Podczas warsztatów odwiedził nas także Mikołaj, który rozdał wszystkim uczestnikom słodkie upominki.

Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej

Beskidzkie Centrum Nauki NAUKOTECHNIKA w Świnnej jest miejscem niezwykłym. Centrum prezentuje interaktywną wystawę, dzięki której pogłębianie i przyswajanie nauk ścisłych staje się przyjemne! Jest to nie lada gratka, szczególnie dla dzieci, ponieważ poprzez wykonywanie doświadczeń, mogą one poznać jak działają w codziennym życiu, trudne reguły nauk ścisłych. Uczniowie klasy 4b i 5 byli zachwyceni atmosferą, wystawą, doświadczeniami z ciekłym azotem, warsztatami geologicznymi. Było fantastycznie.