25 października uczniowie klasy I, IIa i IIIa wraz z wychowawcami p. Beatą Jendzierowską, p. Pauliną Caputą, p. Dagmarą Dziedzic oraz z p. Anną Sapetą wybrali się na warsztaty do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

W trakcie zajęć uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego, poszerzyli swoją wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe oraz na czym polega skład komputerowy. W następnych pomieszczeniach dzieci mogły zobaczyć, jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film.

Podczas pobytu w Studiu mieliśmy możliwość oglądać prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci i rysunki animacyjne, a na zakończenie obejrzeliśmy film z serii „Reksio”, „Bolek i Lolek” oraz nową produkcję
„Kuba  i Śruba”.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Dzieci zobaczyły, w jakich warunkach przebywają zwierzaki, dowiedziały się, jak wygląda praca w schronisku, a także jak należy opiekować się pieskami i kotkami.

Wycieczka była bardzo udana, a wszyscy uczestnicy wrócili z niej bardzo zadowoleni.

mgr Paulina Caputa

21 października w Świetlicy szkolnej został zorganizowany przez panią mgr Marcelinę Rypień i panią mgr Annę Sapeta ,,Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Zabawę rozpoczęliśmy od kreatywnego zadania wykonując ,,ziemniaki-cudaki”, a pomysłów nie było końca. Dzieci mając do dyspozycji ziemniaczane pieczątki wykonały prace plastyczne odciskając przy tym różne, kolorowe figury i kształty. W tym wesołym dniu towarzyszyły nam również gry i zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy udali się na stołówkę w celu konsumpcji pieczonego ziemniaka ,,w mundurku”.

Klasa V, VI b i kilkoro uczniów klasy VI a wzięło udział w  wycieczce krajoznawczej do Ojcowa. Spacerowali malowniczą Doliną Prądnika, podziwiali jesienne barwy lasu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzili Grotę Łokietka oraz zobaczyli multimedialną Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego PN. Na zakończenie udali się pod Maczugę Herkulesa oraz na dziedziniec Zamku w Piaskowej Skale. Mimo niesprzyjającej na początku wycieczki pogody, udało się zrealizować założony plan wyjazdu.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu matematycznego.

Regulamin

6 października klasa II b i III b wraz z wychowawcami: panią mgr Emilią Zuziak i mgr Beatą Myśliwiec oraz panią Patrycją wybrały się na wycieczkę do Chlebowej chaty, która znajduje się w Górkach Małych.
Wizyta w Chlebowej Chacie była pełna niespodzianek. Najpierw dzieci zapoznały się z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem oraz sprzętem, który dawniej ludzie wykorzystywali w swoich domach. Oglądaliśmy maszyny potrzebne w rolnictwie do uprawy i obróbki ziarna. Dzieci poznały ciekawostki z życia pszczół.
Jednakże główną atrakcją była możliwość samodzielnego formowania oraz wypieku podpłomyków.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na ognisko, gdzie czekała na nas gorąca kiełbaska. Pełni wrażeń
i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.
Nie możemy doczekać się następnej wycieczki.
 
mgr Beata Myśliwiec

Klasa IV wraz z wychowawcą i panią Patrycją wybrała się dziś na warsztaty z wypiekania pizzy zorganizowanych przez pracowników „Z Przytupem” za co serdecznie dziękujemy 🙂 Mimo niesprzyjającej aury wyjazd był bardzo udany. Nic nie stało na przeszkodzie by miło spędzić czas i lepiej się poznać. Wykorzystując chwile bez deszczu uczniowie w doskonałych humorach bawili się w pobliskim parku, potem gorąca herbatka i wspólne wypiekanie pizzy. Ubrudzone mąką dzieciaki z chęcią zajadały swoje wyroby, a potem skrzętnie zapisywały przepis na udaną pizzę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wyjazd był bardzo udany.

mgr Aneta Dybał-Kubica

 

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę zużytych,starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony. Akcja potrwa do 18 listopada zachęcamy do udziału.

Dziękujemy

Samorząd Uczniowski

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2016/2017. Uprawnionych do głosowania było 73, liczba oddanych głosów 71, liczba głosów ważnych 71, liczba głosów nieważnych 0.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego została – Białek Wiktoria

Zastępca Przewodniczącej – Mrowiec Mariola

Po wyborach do samorządu odbyło się spotkanie uczniów z opiekunami SU Beatą Myśliwiec i Pauliną Caputą, na którym ustalono skład Samorządu Uczniowskiego. Powołano następujące sekcje:

Sekcja plastyczna:

przew. Aleksandra Waliczek

członkowie:

Piątek Magdalena ,Piecuch Wiktoria

Sekcja Techniczno-sportowa:

przew: Paweł Greń

członkowie:

Urbaniak Krzysztof,

wolontariat: Tomasz Stokłosa, Kacper Wandzel.

Sekcja bezpiecznych zabaw na przerwie:

przew : Julia Binda

członkowie:

Łodziana Katarzyna, Bysko Zuzanna ,

wolontariat: Kliś Natalia, Joanna Kliś.

Klasa 3 b była na wycieczce krajoznawczej na kamieńcu w Leśnej. Przygotowaliśmy tam galerię obrazów. Zbieraliśmy kolorowe liście, suche gałązki i trawy oraz kawałki kory. Układaliśmy je w ramkach, udało nam się stworzyć wyjątkowe ciekawe obrazy. Największą atrakcją były obserwacje przez lupę. Wsłuchiwaliśmy się w leśne odgłosy, muzykę wiatru i śpiew ptaków.

Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń .

mgr Beata Myśliwiec