Od 1 grudnia 2015 roku w placówkach oświatowych naszej Gminy realizowana jest Kampania Profilaktyczna „Nie jestem Niewidzialny”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy dzieci. Pomysłodawcą i autorem w/w kampanii są: przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipowej oraz pedagodzy szkolni ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum. Warto zaznaczyć, że naszą autorską kampanię objął swoim honorowym patronatem Rzecznik Praw Dziecka.
Jednym z pierwszych działań wspomnianej kampanii, było ogłoszenie konkursu na logo całego przedsięwzięcia. W każdej szkole dzieci korzystając z różnych technik, przygotowywały prace, które zostały przekazane do urzędu, celem wyłonienia zwycięzcy. Komisja konkursowa w skład której wchodzili pomysłodawcy kampanii, oceniała prace
w trzech kategoriach. Oto zwycięzcy:
I kategoria uczniowie klas I – III szkoły podstawowej:
I miejsce: Oliwia Jakubiec ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Słotwinie.
II miejsce: Amelia Kogut ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Siennej.
III miejsce: Franciszek Jończyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Twardorzeczce.
Jan Bogusz ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipowej.
II kategoria uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Patrycja Wolny ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Słotwinie.
II miejsce: Julia Mizia ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipowej.
III miejsce: Eliza Nikiel ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipowej.
III kategoria uczniowie klas I – III gimnazjum:
I miejsce: Klaudia Płoskonka
II miejsce: Natalia Wojciuch
III miejsce: Wojciech Juraszek
Maciej Zieliński.
Zwycięzcą i tym samym autorem loga naszej Gminnej Kampanii Profilaktycznej
„Nie jestem Niewidzialny” został:
Oskar Suchanek ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Leśnej.
Wszystkim laureatom gratulujemy i serdecznie zapraszamy na finał kampanii, który odbędzie się 23 czerwca 2016 roku w Gimnazjum. Na finale, który jednocześnie będzie podsumowaniem całej kampanii, wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu.
Już wkrótce zostanie opublikowany nasz plakat. Raz jeszcze wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie na logo kampanii dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

mgr Anna Ryszka

Co roku, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet, w ramach akcji Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Jak w latach ubiegłych przekonaliśmy się, że niewielka pomoc wielu uczniów może wspomóc szczytny cel. Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli,  każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Wspólnie zebraliśmy kwotę 338,03.

Emilia Zuziak

góra grosza 004

Bez tytułu

Bez tytuł2u

Na konkurs wpłynęły 22 prace ze szkół podstawowych w Lipowej, Twardorzeczce, Siennej i  Leśnej.

Komisja w składzie: pan Szymon Wróbel, pani Teresa Barteczko oraz pani Anna Konior oceniała stroiki nadesłane na konkurs.  W wyborze prac komisja konkursowa przyjęła następujące kryteria: wykorzystanie materiałów przyrodniczych, staranność wykonania, ogólne wrażenia artystyczne. Prace konkursowe rozpatrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Komisja konkursowa zwracała również uwagę na cechy plastyczne takie jak: kompozycja, kolor, oryginalność.

Wyniki prezentują się następująco:

 

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Julia Kachel, SP Leśna

II miejsce: Gabriela Juraszek, SP Leśna

III miejsce: Julia Pępek, SP Leśna

Wyróżnienie: Mariusz Musiał, SP Sienna

 

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Zuzanna Biela, SP Twardorzeczka

II miejsce: Konrad Zyzak, SP Twardorzeczka

III miejsce: Dominika Konior, SP Lipowa

Wyróżnienie: Joanna Kogut, SP Sienna

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XI Gminnym Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym. Każdy uczestnik poprzez swoje zaangażowanie i pomysłowość wniósł wiele wrażeń, pomysłowości i oryginalności do tego konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

mgr Dagmara Dziedzic

Życzenia Świąteczne (2)

21 grudnia przy okazji przedstawienia Jasełkowego po raz kolejny odbył się kiermasz świąteczny. Tegorocznym tematem przewodnim były  drewniane ozdoby wykonane techniką Decoupage. Pod czujnym okiem pani pedagog -Anny Ryszki nauczyciele naszej szkoły (Emilia Zuziak, Paulina Caputa, Dagmara Dziedzic, Beata Myśliwiec, Beata Jendzierowska, Aneta Dybał-Kubica, Anna Sapeta a także pani sekretatrka Ewelina Piecuch) ozdabiali śliczne anioły, podkładki pod kubki, kolorowe serwetniki itp.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom i gościom, którzy zakupili świąteczne ozdoby i tym samym wspomogli naszą placówkę. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup materiałów dydaktycznych.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły przygotowane przez nauczycieli i uczniów Jasełka, które zostały wystawione w naszej szkole 21 grudnia.
Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Dyrektor szkoły Małgorzaty Dróżdż, która przywitała wszystkich rodziców i zaproszonych gości.
Duże wrażenie i wiele ciepłych emocji wywołało przedstawienie jasełkowe, w którym brali udział uczniowie z całej szkoły. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny z narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Herod, pasterze, anioł, diabły oraz dzieci. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role i pozwolili poczuć magię zbliżających się Świąt. Całość inscenizacji przeplatana była tańcami oraz grą na instrumentach tworzącymi niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Widzowie mogli także posłuchać znanych kolęd w wykonaniu chóru.
Jasełka zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występie każdy mógł wziąć udział w kiermaszu ozdób świątecznych.
Na koniec obecny na uroczystości wójt gminy Lipowa Pan Jan Góra podziękował dzieciom za występ słodkim poczęstunkiem i złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.
Był to piękny, wspólnie spędzony czas w którym uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji bożonarodzeniowej.
mgr Anna Sapeta

W tym roku szkolnym uczniowie klas: IV, V i VI biorą udział w grze Między nami czytelnikami. Jest to gra zorganizowana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, wydawcę serii podręczników do języka polskiego Między nami , z których korzystamy na zajęciach . Niedawno zakończyliśmy pierwszy etap gry, w którym uczniowie mieli napisać limeryki propagujące czytelnictwo w Leśnej  Wykazali się pomysłowością. Zarówno podczas układania rymowanych wierszy jak również przy rozpowszechnianiu ich na terenie szkoły. Wkrótce nowe zadanie.

 

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców

Szkoły Podstawowe im. K. Makuszyńskiego w Leśnej 

zaprasza

na bal karnawałowy, który odbędzie się
30.01.2016r. w budynku OSP w Le
śnej
o godzinie 19:00

plakat