Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się Uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Leśnej. W okolicach godziny 9:00 odbędzie się spotkanie z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Leśnej, a następnie spotkanie organizacyjne uczniów z wychowawcami w klasach.

 

Szanowni Państwo,
Informujemy, iż sekretariat szkoły będzie nieczynny w dniach:
  • 25 lipca – 5 sierpnia
  • 22 sierpnia – 31 sierpnia

    Kontakt telefoniczny: 33 867 10 92.

Klasa 1

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Religia Żyjemy w Bożym świecie”, E. Kondrak i inni, Jedność, Kielce

 ćwiczenia – brak

Klasa 2

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Religia „Idziemy do Jezusa”,

D. Kurpiński i inni, Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Klasa 3

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Religia Podręcznik:  „Jezus jest z nami” – Jedność.

ćwiczenia „Jezus jest z nami” – Jedność.

Klasa 4

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Język niemiecki Und so weiter. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 4, M. Kozubska, PWN Und so weiter. Ćwiczenia  do języka niemieckiego dla klasy 4 , M. Kozubska, PWN
Religia Miejsce pełne BOGActw  (tylko podręcznik) Ks. K. Mielnicki i inni, Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Klasa 5

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Język niemiecki Kontynuacja podręcznika z kl. IV Kontynuacja ćwiczeń z kl. IV
Religia Spotkania ubogacające, (tylko podręcznik), Ks. K. Mielnicki i inni,  Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Klasa 6
Język polski Między nami. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska Ćwiczenia cz. 1 i cz. 2, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska

 

Matematyka Matematyka z plusem 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska Ćwiczenia cz. 1, cz. 2, cz. 3,  Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska

 

Historia Wehikuł czasu , Historia i społeczeństwo 6. Podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej., Tomasz Małkowski, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska

ćwiczenia – brak

 

Przyroda

Tajemnice przyrody. Podręcznik dla klasy 6, Joanna Stawarz i inni, Nowa Era Spółka z o.o. Ćwiczenia cz. I i II., Joanna Stawarz i inni, Nowa Era Spółka z o.o.

 

Religia Tajemnice BOGAtego życia, Ks. K. Mielnicki,  Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Muzyka Ciekawi świata , Muzyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej, Justyna Górska-Guzik, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Sp. Z o.o.

ćwiczenia – brak

Język angielski Materiały własne nauczyciela
Plastyka Kontynuacja podręcznika do plastyki  z kl. IV

ćwiczenia – brak

Zajęcia techniczne Kontynuacja podręcznika z kl. V
Język  niemiecki Und so weiter Und so weiter. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 5 Ewa Krawczyk, Marta Kozubska, Lucyna Zastąpiło Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. Und so weiter Und so weiter. Ćwiczenia do języka niemieckiego dla klasy 5 Ewa Krawczyk, Marta Kozubska, Lucyna Zastąpiło Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o.

W piątek w naszej szkole uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.  Miło nam gościć na  nim niezwykłego gościa: Rzecznika Praw Dziecka , pana ministra Marka Michalaka, któremu towarzyszyli:  Wójt Gminy Lipowa, pan Jan Góra, Przewodniczący Rady Gminy  pan Andrzej Binda, pani Teresa Handzlik pracownik UG, radna pani Krystyna Małysa-Brodka oraz proboszcz ks. Piotr Sadkiewicz.

Pani dyrektor wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka oraz Wójtem Gminy  wręczyła nagrody  i świadectwa z wyróżnieniem  uczniom z klas IV- VI. Gratulacje otrzymali również zaproszeni na tę uroczystość rodzice. Następnie  wystąpili uczniowie , którzy w humorystyczny sposób podziękowali nauczycielom za ich pracę, wykonali również taniec  z wykorzystaniem logo kampanii: Nie jesteś niewidzialny. Uczniowie wręczyli panu ministrowi podarunki własnoręcznie wykonane wspólnie z rodzicami. Za zakończenie zagrał i zaśpiewał  szkolny zespół muzyczny.

Pan Marek Michalak  w swoim przemówieniu podziękował panu wójtowi za zaangażowanie na rzecz szkół na terenie naszej gminy, jeszcze raz pogratulował uczniom osiągniętych wyników, zaznaczając, że każdy z nich bez względu na osiągnięte oceny, może i powinien być z siebie dumny. Opowiedział o kampanii Odwaga ratuje życie, w której propaguje się wśród dzieci umiejętność przeciwstawienia się grupie, namawiającej do niebezpiecznych zachowań: np. skoków  z mostu do wody, rozpalania ogniska w lesie itp. Pan rzecznik życzył naszym uczniom, aby zostali bohaterami i potrafili powiedzieć STOP wtedy, kiedy pomysły kolegów i koleżanek zagrażają ich bezpieczeństwu, aby nie przechodzili obojętnie obok zamkniętego na upale w samochodzie dziecka. Podarował uczniom Kodeks Praw Dziecka oraz drobne upominki.

Na zakończenie uroczystości  z okazji nadchodzących wakacji pani dyrektor życzyła wszystkim udanego, aktywnego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

 

Dziękujemy pani Anecie Balcarek i https://lipowaiokolice.blogspot.com/ za udostępnienie pięknych zdjęć.

W dniu dzisiejszym klasa 5b przejęła sztandar naszej szkoły od klasy szóstej i przygotowała pożegnanie pod kierunkiem pani mgr Ireny Mikusek. Zatańczyła taniec „oka”, wręczyła uczniom klasy szóstej medale „Pamiętaj! Jesteś wyjątkowy/a!” i życzyła, aby każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna, aby nowi nauczyciele byli wyrozumiali i sprawiedliwi. POWODZENIA W GIMNAZJUM!

Uczniowie klasy IV w ramach obchodów Dnia pustej klasy z wychowawczynią p. Anną Pieróg i p. Aneta Dybał-Kubica w piątkowy poranek urządzili zabawę w podchody. Pogoda  dopisała, zabawy było co nie miara a humory dopisywały.  Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. I udało się! Tego dnia w teren wyszło 120 tysięcy dzieci z blisko 1000 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Wspólnie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, w którym dzieci i młodzież, razem ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

 

W dniu 16.06.2016r. w SP Leśna odbył się konkurs języka angielskiego – „The English Words Champion”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Z klas 1-3 wzięło udział 11 osób, a z klas 4-6 18 osób. Trzeba było wykazać się pełną poprawnością ortograficzną i gramatyczną przygotowanych przez nauczyciela – Irenę Mikusek – słówek i zdań w języku angielskim. Maksymalnie można było uzyskać 75 ptk. Zwycięzcą okazał się Oskar Suchanek z kl.5a. Gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Oficjalne wręczenie nagrody głównej odbędzie się w środę 23.06.2016r.

Uczniowie i uczennice z klasy VI pojechali pociągiem do Pszczyny. Zwiedziliśmy tam Pałac, spacerowaliśmy krętymi uliczkami pałacowego parku, odwiedziliśmy  Zagrodę Żubrów.   Pogoda nam dopisała, humory również. Największą atrakcją okazała się jazda pociągiem.

 

Dla swoich mam i tatusiów uczniowie klasy IV przygotowali występ. W pierwszym przedstawieniu gościli u siebie  ufoludków, których przekonywali, jak to wspaniale mieć mamę, która zawsze wspiera dobrym słowem i motywuje do rozwijania talentów. W kolejnym przedstawieniu pokazano, że nie tak łatwo być tatą, od którego ciągle ktoś czegoś oczekuje i w związku z tym zupełnie nie ma dla siebie czasu. Dlatego uczniowie wręczyli rodzicem własnoręcznie przygotowane karty podarunkowe z zadaniami, które wykonają na żądanie rodziców. Mam nadzieję, że  dzieci na co dzień również będą pomagać rodzicom w codziennych obowiązkach.

Dnia 13 czerwca 2016 r. na boisku naszej szkoły odbył się pokaz i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Leśnej.

Celem zajęć było nauczenie i utrwalanie wiedzy dotyczącej czynności przed udzieleniem pierwszej pomocy, numerów alarmowych, resuscytacji krążeniowo – oddechowej przy użyciu fantomów. Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnej zademonstrowała swoje działania w pokazowej akcji ratowniczej i gaszenia pożaru. Zajęcia spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony uczniów i nauczycieli. Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i jego wyposażenie oraz sprzęt gaśniczy.