1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów z klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej.
 2. Nazwa konkursu: „Młody Mistrz Ortografii 2016”.
 3. Termin konkursu ortograficznego:

– I etap – 9 maja 2016r.

– II etap – 16 maja 2016r.

 

 1. Organizator konkursu:
 • Ustala termin konkursu;
  • Określa tematykę dyktand, przygotowuje zadania dodatkowe;
  • Powołuje komisję konkursową (2 nauczycieli), w skład której nie mogą wejść nauczyciele uczący uczniów biorących udział w konkursie.

 

 1. Przebieg konkursu:
 • Konkurs przebiega w następujących etapach:
  I etap – biorą udział w nim wszyscy uczniowie (piszą tekst dyktanda);
  II etap – biorą w nim uczniowie, którzy najlepiej napisali tekst dyktanda (uczniów kwalifikują nauczyciele –organizator i członkowie komisji), piszą dyktando i uzupełniają wyrazy z lukami, po tym etapie można wyłonić zwycięzców (decyduje organizator i komisja).
 1. Laureaci konkursu:
  • Organizator i członkowie komisji przyznają miejsca I, II, III oraz wyróżnienia;

• Laureaci otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
 

Czwartek w naszej szkole był dniem, w którym obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji klasa II a razem z wychowawczynią p. Dagmarą Dziedzic  przygotowała przedstawienie ekologiczne pt „Zielony Kapturek – bajka z ekomorałem”. Dziewczyny z klasy V b i VI przygotowały taniec, a Zuzia z klasy III wiersz pt „Na ratunek Ziemi”.

Następnie odbył się Ekologiczny Pokaz Mody 2016. Klasy młodsze i starsze przygotowały stroje ekologiczne i wybrały uczniów – modeli i modelki do prezentacji.

Stroje oceniała Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli klas IV – VI.

Kryterium oceniania dotyczyło: pomysłowości, kolorystyki, dodatków, różnorodności wykorzystanych materiałów.

A oto wyniki:

Im – (68p) – Jakub Porębski z kl.VI;

IIm – (67p) – Ewelina Lalik z kl. IIb;

IIIm – (64,5p) – Weronika Urbańska z kl.VI.

 

Uczniowie klasy I b od kilku tygodni przygotowywali się do powitania wiosny. Z tej okazji wystąpili w przedstawieniu pt. „Wiosna radosna”. W dniu 16.03.2016  do naszej szkoły licznie przybyli rodzice, rodzeństwo pierwszaków, a nawet babcie i dziadkowie, aby zobaczyć efekt przygotowań.  Mimo lekkiej tremy dzieci przepięknie zaśpiewały, skocznie zatańczyły. Po takim występie możemy być pewni, że wiosna wkrótce zawita do Leśnej!

W tym dniu klasa I b wraz z wychowawcą życzą wielu powodów do uśmiechu, każdego wiosennego dnia.

mgr Emilia Zuziak

Oprócz wiosennego przeglądu szkolnych talentów, 18 marca,  klasa 2b zaprezentowała przedstawienie wiosenno-wielkanocne. Ten dzień był dla naszych drugoklasistów wyjątkowy. Najpierw dzieci  przedstawiły swoje fantastyczne umiejętności dla uczniów z całej szkoły, a następnie miejsce widowni zajęli rodzice. Po krótkiej inscenizacji, odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których we wspólnym gronie i przyjaznej atmosferze zostały wykonane przepiękne ozdoby wielkanocne. Dzień zakończył się radosną aurą, która przybliżyła nas do nadchodzącego Święta Wielkiej Nocy.

mgr Barbara Borgosz

18 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste Powitanie Wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani Pauliny Caputy, zorganizował dla klas I-VI wiosenny przegląd szkolnych talentów.

Klasy I-III wzięły udział w konkursie pt.”Wesołe nutki”, gdzie zaprezentowały piosenki   o wiosennej tematyce. Niektórzy wykonawcy zadali sobie więcej trudu i przygotowali swoje autorskie piosenki.

Dodatkową atrakcją okazał się nietuzinkowy pokaz mody. Uczniowie z klasy Vb dumnie prezentowali wiosenne stroje w rytm muzyki i przy dopingu ze strony publiczności.

Punktem kulminacyjnym imprezy był program „Mam Talent”, który przewidziany był dla uczniów klas IV-VI. Zaprezentowali oni swoje nadzwyczajne umiejętności w poszczególnych kategoriach, takich jak: śpiew, taniec czy recytacja wierszy.

Młodzi artyści dawali z siebie wszystko, za co publiczność nagradzała ich gromkimi brawami. Wszyscy doskonale się bawili, a prawdziwie wiosenna aura oraz radosna atmosfera nastroiła pozytywnie uczniów i nauczycieli.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i w przyszłym roku życzymy równie udanych pomysłów.

mgr Paulina Caputa

 

Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Leśnej informuje, że zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017 prowadzone będą od 1 marca 2016r. do 31 marca 2016 r.

Szkoła ma obowiązek przyjąć dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły (Leśna) na podstawie ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ, natomiast dzieci zamieszkałe poza jej obwodem (Lipowa, Twardorzeczka, Sienna, Żywiec itp.)  mogą zostać przyjęte na wniosek rodziców/opiekunów prawnych  (w oparciu o WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SZKOŁY) po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Karty zgłoszenia i wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub  są dostępne sekretariacie szkoły oraz w Przedszkolu w Leśnej.

 

Załączniki:

 

Kryteria rekrutacji

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/2017 do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, zawarte w:

Uchwała Nr XX/102/16 Rady Gminy Lipowa z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie określenia kryteriów i ich wartości punktowej – branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym prowadzonym przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznego gimnazjum oraz publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lipowa, do klasy pierwszej gimnazjum lub szkoły podstawowej, oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów

 

Terminy rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych

Terminy określa:  Informacja dotycząca rekrutacji do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Lipowa, na rok szkolny 2016/2017

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( tekst. jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2156).

 

Ponad 120 młodych ludzi wzięło udział w jubileuszowym XXV Spotkaniu Miłośników Gór –

Żywiec 2016, które w tym roku odbyło się 16 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja

Kopernika w Żywcu.

Organizatorem spotkania było KTGiK „Kangchendzonga” PTTK  przy I LO im. M. Kopernika  w

Żywcu, zaś współorganizatorem: Urząd Miejski w Żywcu. Spotkania Miłośników Gór od początku

organizuje nauczyciel geografii Jacek Seweryn. To on swoją pasją i zaangażowaniem zachęca

innych, nauczycieli i uczniów, by zakochali się w turystyce krajoznawczej, by poznawali uroki

różnychzakątkówPolski.

W programie imprezy przewidziano: konkurs rysunkowy „W poszukiwaniu zimy 2016” dla dzieci i

młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkółponadgimnazjalnych

w kategorii szkoły podstawowe w konkursie plastycznym nasi uczniowie osiągnęli następujące

wyniki

I miejsce Wiktoria Piecuch kl Va SP w Leśnej

II miejsce Klaudia Binda kl Ib SP w Leśnej,

Festiwal Piosenki Turystycznej

II miejsce Błażej Binda kl Va SP w Leśnej i

III miejsce Konrad Jachnicki kl Va SP w Leśnej

Gratulujemy

Dodatkowymi atrakcjami były spotkania z panami Edmundem Zaiczkiem – himalaistą z Żywca i

prelekcja pt Himalaje wspomnienia z wypraw” oraz Michałem Kusiakiem, żywieckim pasjonatem

astronomii. Pan Jacek wspólnie z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem wręczył na

zakończenie konkursów i Festiwalu Piosenki Turystycznej mnóstwo nagród, które są nie tylko

wyróżnieniem za zajęcie miejsc, ale przede wszystkim pamiątką i zachętą ku temu, by zwiedzać

Polskę i świat.

Wykonaliśmy kolejne zadanie w zabawie czytelniczej Między nami czytelnikami, które polegało na wymyśleniu i zaprojektowaniu gry planszowej. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali wiele planszy z bardzo różnorodnymi grami: były gry tematyczne, związane z pisarzami, wierszami, gry sprawdzające wiedzę ortograficzną,  z zakresu gramatyki, ale też z ogólnej wiedzy o świecie czy też gra piłkarska. Były gry sprawdzające refleks i gry dla tych, którzy mają szczęście.  Podczas tworzenia planszy oraz testowania gier uczniowie pracowali i bawili się świetnie.

Gminna Kampania ” Nie jestem niewidzialny”
Klasa 5b z pomocą p. Ireny Mikusek przygotowała przedstawienie „Szukamy Skarbu Makuszyńskiego”. Zaprezentowała go 3 razy: dla klas 1-3, dla klas 4-6 i przede wszystkim dla swoich rodziców. Za każdym razem również widownia brała aktywny udział w spektaklu, recytując odpowiednie kwestie. Dzięki pełnemu zaangażowaniu uczniów oraz ich wspaniałej grze aktorskiej rodzice z zachwytem oglądali swoje pociechy. Dzieci po raz kolejny pokazały swoją niezwykłość.

W przedstawienie zaangażowani byli rodzice i bliscy uczniów klasy 5b. Serdeczne podziękowania dla panów Ryszarda Ciszczonia i Mariusza Zuziaka za przygotowanie pociągu, który zawiózł dzieci do Zakopanego oraz dla pana Pawła Klisia za wykonanie maski smoka.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Inspiracje Makuszyńskim”:
I miejsce- Karolina Wróbel – kl. 1b
I miejsce- Oliwia Jagosz – kl.2a
I miejsce- Gabriela Romik – kl. 2a

Wyróżnienia: Agata Kubica – kl.1a, Szczepan Kurek – kl.1a, Anna Miśkiewicz- kl.1a, Maria Małysiak- kl.1a, Szymon Jagosz- kl.1a, Gabriela Juraszek- kl.2a

W czasie ferii wybraliśmy się na Śląsk na kolejną wycieczkę organizowana prze PTTK w Żywcu. W Tychach, w Muzeum Śląskim  Września 1939 roku zobaczyliśmy zbiory broni, mundurów i wyposażenia polskich żołnierzy, którzy walczyli na Śląsku w kampanii wrześniowej 1939, następnie spacerowaliśmy ścieżkami pośród palm, bananowców, kaktusów oraz egzotycznych ryb w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, podziwialiśmy też Willę Caro w Gliwicach, gdzie prezentowana jest wystawa XIX -wiecznych wnętrz mieszkalnych górnośląskich przemysłowców, na koniec oglądaliśmy zabytkową wieżę antenową przy Radiostacji w Gliwicach, która jest najwyższą drewnianą budowlą w Europie.