W 2015 roku mija 10 rocznica nadanie naszej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Z tego powodu postanowiliśmy odwiedzić ukochane miasto pisarza, którym było Zakopane. Wczoraj uczniowie klasy IV, V B pojechali do  stolicy  Tatr. Zwiedzili Muzeum  K. Makuszyńskiego, spacerowali Krupówkami, udali się na spacer Doliną Kościeliską, zaglądając w zakamarki Jaskini Mroźnej. Pogoda nam dopisała, humory również, a Zakopane o tej porze roku zachwyca kolorami jesiennych barw.

Uczniowie z klas I-III spotkali się z panią Irenką, pielęgniarką, która pracuje w naszej szkole. Celem spotkania było uświadomienie uczniom konieczności dbania o własne zdrowie, aby mieć dobre samopoczucie, siły do zabawy i nauki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy się zdrowo odżywiać, w jakich produktach jest najwięcej witamin, jak ważny dla każdego jest codzienny ruch. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących zapobiegania tak częstym w okresie jesiennym infekcjom. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Kto dba o nasze zdrowie”. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym aerobikiem na szkolnym korytarzu.

 

W dniu 2 października uczniowie z klas IIa i III z panią Dagmarą Dziedzic, Beatą Jendzierowską i Anną Ryszka wybrali się na wycieczkę w góry. Naszym celem była Kozia Górka. Trasa była niełatwa, ale wszyscy dzielnie dotarli na szczyt. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Uczniowie bawili się wspólnie na placu zabaw, chłopcy tworzyli własne tory przeszkód, które dzielnie pokonywali. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko. Ten dzień był niezwykle udany, dopisała pogoda oraz dobre humory uczestników.

 

29 września klasa I a i II b wybrała się na jednodniową wycieczkę do Ustronia.
Wizyta w Leśnym Parku była pełna niespodzianek – cudowna aleja z ruchomymi postaciami z bajek, plac zabaw
i otaczająca nas z każdej strony natura. Jednakże główną atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia na żywo zwierząt zamieszkujących leśny park. Oprócz saren, jeleni, żubrów i dzików mieliśmy również okazję do wzięcia udziału w fascynującym pokazie lotu ptaków drapieżnych. Pełni wrażeń i wspomnień powróciliśmy do domów.
Nie możemy  doczekać się następnej wycieczki.

 

Klub Wiewiórka zaprasza wszystkie chętne dzieci z klas I-III na spotkania. Będziemy spotykać się raz w miesiącu. Czeka nas w tym roku szkolnym dużo zabawy, wiele konkursów i akcji. Dowiemy się jak dbać o zęby, na czym polega zdrowe odżywianie. Jak co roku nie zapomnimy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Naszymi gości będą osoby znane, wykonujące ciekawe zawody, ale nie będziemy na razie zdradzać wszystkiego. Klubem Wiewiórka opiekuje się pani Dagmara Dziedzic.
Za nami pierwsze spotkanie, na którym mogliśmy poznać czym zajmuje się Polski Czerwony Krzyż, każdy członek Klubu otrzymał znaczek Klubu Wiewiórka.
Następne spotkanie w październiku!!!! Dokładny termin podamy niedługo.
Do zobaczenia :)
Klub Wiewiórka

Klub Wiewiórka

Uczniowie naszej szkoły, za pośrednictwem ks. Piotra Sadkiewicza, otrzymali upominki z materiałami promującymi prawa dziecka. Zestawy przygotował Rzecznik Praw Dziecka.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Leśnej.

Bez tytułu

W Szkole Podstawowej w Leśnej dbamy o bezpieczeństwo uczniów.
Pedagog szkolny zorganizował zajęcia dla pierwszoklasistów z przedstawicielem policji. Pogadankę przeprowadził dzielnicowy KP Łodygowice st. asp. Sławomir Bodek. Celem spotkania było wyposażenie najmłodszych uczniów w wiedzę na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadance, chętnie odpowiadały na wszystkie pytania. Oprócz utrwalenia zasad bezpiecznego uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym, pierwszoklasiści mogli zobaczyć, na czym polega praca policjanta. Największą atrakcją okazała się możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.

mgr Anna Ryszka

 

Oto link do strony naszej szkoły na portalu społecznościowym Facebook

https://www.facebook.com/szkolalesna

W ostatni piątek w naszej szkole, pojawili się piłkarze klubu TS Podbeskidzie, którzy poprowadzili z grupą uczniów zajęcia sportowe. Po treningu rozdawali upominki, autografy i odpowiadali na pytania. Obecność sportowców wywołała wśród dzieci wielkie emocje.

20150904_133424[1]  20150904_132345[1]   20150904_131534[1]  20150904_130556[1]   20150904_130408[1]   20150904_123131[1]