LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

Z okazji pierwszego dnia wiosny w szkole odbył się maraton zumby, który prowadziły: Amelia Drewniak oraz Julia Paśko z klasy V. Maraton trwał trzy godziny i nie wszyscy dali radę wytrwać, tańcząc tak długo. Tym, którzy wytrwali, gratulujemy kondycji i miłości do tańca. Podziwiamy też nasze instruktorki, które prowadziły maraton z uśmiechem na twarzy i bez żadnych oznak zmęczenia.

Jak świętować Dzień Św. Patryka, to tylko słuchając muzyki irlandzkiej i podziwiając tańce irlandzkie z zespołem Beltaine&Glendalough. Grupa uczniów z klasy 6b wraz ze swoją wychowawczynią i rodzicami miło spędzili piątkowy wieczór w Bielskim Centrum Kultury rozkoszując się irlandzką kulturą.

16 marca w klasie 2a zapachniało owocami, bo postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Dzieci przyniosły różnego rodzaju owoce, a wśród nich: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, banany, kiwi, mandarynki i inne aromatyczne owoce.

Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Sałatka smakowała wyśmienicie!

mgr Paulina Caputa

Klasy IV, V oraz VIa odwiedziły dziś Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie obejrzeli wspaniały spektakl pt. „Chłopiec z gwiazd”.

Klasyczna już baśń Oscara Wilde „Chłopiec z gwiazd” to bogata w symbole i metafory historia o dojrzewaniu i odkrywaniu prawdziwych wartości. Na scenie Banialuki została przedstawiona w niezwykle poetycki, a jednocześnie atrakcyjny sposób. Na pozór ascetyczna scenografia, inspirowana gotycką prostotą pozwala połączyć stylizowane elementy z projekcjami multimedialnymi. Wykonane z wielką precyzją i dbałością o szczegóły lalki budują atmosferę i ogólny wyraz przedstawienia, które uwodzi widzów swoją prostotą i skłania do refleksji.

Baśń opowiada losy chłopca o niezwykłym pochodzeniu. Młodzieniec skupiony na własnej urodzie i wyjątkowości porzuca rodziców i idzie w świat. Za sprawą złego Czarodzieja, na krótką chwilę staje się Idolem. Jednak szybko okazuje się, że zdobyty poklask ma wysoką cenę, a sława jest krótkotrwała. Straciwszy wszystko chłopiec wyrusza na poszukiwanie matki by odzyskać jej miłość i przebaczenie…

Pełna różnorodnych emocji i wzruszeń opowieść podejmuje nieustająco aktualny temat piękna i brzydoty, dobra i zła. Czy wszystko to co piękne rzeczywiście jest dobre? Czy to co brzydkie naprawdę jest złe? To pytania, które co jakiś czas warto sobie stawiać na nowo.
Recenzja pochodzi z: http://www.banialuka.pl/chlopiec-z-gwiazd

 

Szanowni Rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Leśnej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018.
Zapisy trwają od 13.03.2017r. do 31.03.2017r.
Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły.
Uwaga: Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły.

Podstawa prawna: art. 40 §1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 poz.59).

Szczegółowa informacja znajduje się w zakładce – Rekrutacja.

Uczniowie z klasy VI b wzięli udział w Wojewódzkim  Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Na pierwszym etapie, który odbywał się w szkole, uczniowie mieli przeczytać dodatkowe lektury, były to: Fotel czasu A. Czerwińskiej-Rydel oraz Machiną przez Chiny Ł. Wierzbickiej.  Oprócz znajomości przeczytanych lektur musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu wiedzy o języku, analizy i interpretacji tekstów literackich oraz innych tekstów kultury, a także tworzenia wypowiedzi pisemnej na określony temat. Do drugiego etapu przeszły: Julia Łagodzka oraz Magdalena Prochot z klasy VI b.

Na drugi etap należało przeczytać: Teatr niewidzialnych dzieci M. Szczygielskiego, Małego Księcia A. de Saint-Exupéry oraz oglądnąć film Mały Książę w reżyserii M. Osborne. Na drugim etapie nasze uczennice osiągnęły wysokie wyniki Julia Łagodzka uzyskała 37 punktów, a Magdalena Prochot  42 punkty i zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Gratulujemy.


Uczniowie klas szóstych wzięli udział w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Językowym „Ikar”, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu „Beskidy” i Gimnazjum nr 2 w Żywcu.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego w którym wzięło udział 10 uczniów z klas IV-VI. Zadania, które mieli wykonać, polegały na rozwiązaniu zadań z języka angielskiego oraz zadań z zakresu obsługi podstawowych programów komputerowych.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się chłopcy z klasy VIb: Paweł Greń i Tomasz Stokłosa.

W drugim etapie wzięło udział 30 uczniów z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu żywieckiego.

Paweł Greń z klasy VI uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy.

 

Tym razem nasza świetlica zamieniła się w KRAINĘ LODU. Dzieci wzięły udział w konkursie na najwyższą górę lodową zbudowaną z kubeczków, wykonały pracę plastyczną – cukrowe śnieżynki, a także toczyły kulę, omijając zręcznie kry lodu. Za udział w zabawach uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek pokryty białym puchem.

mgr Anna Sapeta

 

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się huczna i barwna zabawa karnawałowa dla klas I-III oraz dyskoteka dla klas IV-VI.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową, udekorowaną kolorowymi balonami i serpentynami.

Najmłodsi na bal czekali z wielką niecierpliwością, bowiem przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów czy Indian.  Można było też spotkać wróżki, księżniczki, kotki i różne inne stwory… Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci.

Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał wszystkim dzieciom  oraz wychowawcom. Były korowody, kółeczka, tańce w parach oraz konkursy z nagrodami (taniec z balonami, skoki kangurów, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce).

W przerwie między tańcami dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Do zobaczenia za rok!

mgr Paulina Caputa

14 lutego dzieci uczęszczające do świetlicy zapoznały się z kilkoma faktami z życia św. Walentego. Obdarowywały się własnoręcznie przygotowanymi kartkami  z serduszkiem – symbolem miłości, na których pisały miłe słowa i wierszyki, aby wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i przyjaźń. W tym  dniu wszyscy bawili się  doskonale, brali udział w grach i zabawach. Wnętrze świetlicy wspólnie ozdobiliśmy serduszkami wykonanymi różnymi technikami  z dostępnych materiałów. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.

mgr Anna Sapeta