LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 – Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych – 4 września 2017 roku.

Sekretariat nieczynny – przerwa urlopowa.

Szanowni Rodzice,

W roku szkolnym 2017/2018 obowiązek zapewnienia bezpłatnego dostępu do podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obejmie  uczniów klas I, II, III, IV, VVI  i VII.

Zapewnienie uczniom dostępu do bezpłatnych podręczników nie dotyczy religii (klasy I-VII) i języka niemieckiego (klasa VI).

Zakup własny rodziców obejmuje podręczniki do religii (bez ćwiczeń) oraz podręczniki i ćwiczenia z języka niemieckiego do klasy VI.

Szczegóły w załączniku.

Podręczniki i ćwiczenia do zakupienia

Ostatni dzień roku szkolnego 2016/2017 był podsumowaniem całorocznej pracy uczniów. Na uroczystym apelu spotkali się nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Pani dyrektor podziękowała uczniom za osiągnięte wyniki , uczniom wyróżnionym wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i świadectwa z biało-czerwonym paskiem.  Uczniowie , którzy na świadectwie mieli same piątki i szóstki oraz wzorowe zachowanie, dodatkowo zostali nagrodzeni wpisem do Złotej Księgi a ich rodzice trzymali listy gratulacyjne. Pani dyrektor podziękowała  nauczycielom za włożony trud i serce okazywane uczniom w ich codziennej pracy. Pogratulowała rodzicom ,a także podziękowała im  za wieloletnią współpracę.   Klasa III b zaśpiewała piosenkę, która wprowadziła wszystkich w wesoły, beztroski czas wakacji.

 

Kolejny ” Dzień Rodziny” za nami.
Była radość, była zabawa…i było zaangażowanie. Rodzice z podziwem obserwowali swoje pociechy podczas prezentacji kartek z kalendarza. Poszczególne klasy zabrały widownię w podróż w czasie, przypominając najważniejsze daty, wydarzenia. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników cieszyła się Zumba, prowadzona przez profesjonalną instruktorkę, Panią Katarzynę Krawiec oraz konkurencje sportowe, które poprowadziła Pani Dagmara Dziedzic. Niektórzy rodzice dzięki zabawie w rodzinne malowanie portretów byli zaskoczeni, że jednak nie wszystko wiedzą o swoich dzieciach. Dzięki wzajemnemu wsłuchiwaniu się w siebie byliśmy świadkami pięknych rodzinnych relacji :-), a pamiątką tej cudownej chwili będzie nasza ” Rodzinna Galeria”. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ten dzień spędzić wspólnie z nami, zwłaszcza tym, bez których zaangażowania i pracy nasze wspólne świętowanie nie byłoby możliwe 🙂

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny o tytuł Mistrza Rachunków Pamięciowych. W konkursie wzięło udział 20 uczniów klas IV-VI, każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a na zwycięzcę czeka mistrzowski puchar, który zostanie wręczony na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Tegoroczną mistrzynią szybkiego liczenia została uczennica klasy IV  Karolina Widuch, za nią uplasowała się Joanna Kliś z kl. VI b, trzecie miejsce zajął Krzysztof Urbaniak z kl. IV. Gratulujemy!

  W dniu 6 czerwca 20 uczniów otrzymało nagrody z konkursu „The Big Challenge”, który odbył się 4 kwietnia 2017 r. W województwie śląskim w tym konkursie wzięło udział 611 uczniów z klas 5-6 Szkół Podstawowych, a w całej Polsce 5834 uczniów z tych klas. Nasza uczennica Martyna Piłatowska zajęła I miejsce w szkole, II miejsce w województwie i 87 w kraju. Ogromne Gratulacje!
Najlepszym uczniem z kl. 6b został Sebastian Krasny, a z klasy 6a Partycja Szlęk. Brawo! Życzę sukcesów w następnej edycji Konkursu „The Big Challenge”.
W tym roku szkolnym Dzień Języka Angielskiego odbył się 31 maja. W ramach tego dnia 35 uczniów z klas 2-6 przystąpiło do konkursu językowego „The English Words Champion”, ale zwycięzcą musi być tylko jedna osoba. W tym roku został nim Tomasz Stokłosa z kl. 6b GRATULACJE!

Klasy IIIa i I wybrały się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak kiedyś wyglądało życie na wsi, skąd się bierze chleb, masło i miód. Własnoręcznie przygotowywali podpłomyki, które potem pałaszowali ze smakiem. Z ochotą oglądali dawne sprzęty rolnicze, młócili cepami zboże, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o życiu pszczół. Nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbasek…. a na końcu super zabawy na Błoniach w Bielsku-Białej.

Chłopiec i dziewczynka rysunek — Wektor stockowy #82799438

TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

22 V – 26 V

POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ!!!

 

PONIEDZIAŁEK

DZIEŃ UŚMIECHU

 

Dzisiaj obdarz innych uśmiechem

i słoneczkiem, które wykonaj samodzielnie. Podziel się uśmiechem

 

WTOREK

DZIEŃ SŁODKOŚCI

 

Słodkości przynoszą mnóstwo radości!!!

W tym dniu przynieś do szkoły coś słodkiego. Poczęstuj koleżanki i kolegów.

I nie tylko …

 

ŚRODA

DZIEŃ KOMPLEMENTÓW

 

Słowa to nie czyny, lecz potrafią poprawić humor.

Postaraj się więc zaskoczyć innych jakąś sympatyczną uwagą.

 

CZWARTEK

DZIEŃ POMOCY

 

W tym dniu spróbuj pomóc drugiej osobie, może to być Twoja koleżanka, kolega z ławki, ktoś z młodszej klasy…

Pomóż w zadaniu domowym, wytłumacz trudne zagadnienie.

 

PIĄTEK

DZIEŃ NIESPODZIANEK

 

Napisz komuś miły liścik, zrób drobny upominek. Podrzuć ukradkiem do torby lub szafki. Jak to przyjemnie coś dostać, przeczytać

o sobie dobre słowa.

 

 

Pamiętaj o „magicznych” słowach: Dzień dobry, Proszę,  Przepraszam, Dziękuję…

 

Na Słoneczku Dobrych Uczynków przyklej promień, na którym zapisz swój dobry uczynek, jaki udało Ci się wykonać w tym tygodniu.

Warto dzielić się DOBREM!!!

Cały tydzień zbieramy pluszowe zabawki dla Stowarzyszenia Rodziców 

i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Węgierka”

Dołącz i TY – POMAGAJ