LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

Klasa VI cieszyła się dzisiaj pięknem polskiej złotej jesieni podczas wycieczki pieszej na Skrzyczne przez Malinowską Skałę.  Była to świetna okazja nie tylko do podziwiania krajobrazów, ale również do integracji klasy, a także zmierzenia się z długą i wymagającą trasą. Mimo zmęczenia byliśmy szczęśliwi i zadowoleni z wycieczki i planujemy kolejne.

17 października 2017 roku w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice uczniów klasy pierwszej, dyrekcja szkoły oraz klasy starsze wraz z wychowawcami. Program artystyczny został przygotowany przez wychowawcę klasy pierwszej mgr Karolinę Skrzypek oraz przez wychowawcę klasy drugiej mgr Beatę Jendzierowską.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy aby każdy spędzony dzień w naszej szkole dostarczał im ogromu radości z czerpanej wiedzy oraz w zawieraniu nowych przyjaźni.

W poniedziałek w szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Była to akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, które po raz pierwszy było obchodzone w Zespole Szkolno- Przedszkolnym.  Z tej okazji na apelu oprócz grona pedagogicznego szkoły, uczniów i pracowników szkoły  gościliśmy grono pedagogiczne przedszkola oraz przedszkolaków. Na apel przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipowa Jan Góra oraz Przewodniczący  Rady Gminy Lipowa Andrzej Binda. Zastępca dyrektora szkoły Irena Mikusek przywitała zaproszonych gości i oddała głos kolejno Dyrektorowi  ZSP Annie Polak, a następnie Panu Wójtowi. Pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły oraz  przedszkola, podziękowała za trud i serce włożone w proces kształcenia. Pan Wójt przyłączył się do podziękowań i złożył nauczycielom życzenia. Z kolei rozpoczęły się występy uczniów, którzy piosenkami, przedstawieniem oraz tańcem podziękowali nauczycielom  za pracę. Występ przygotowali uczniowie klasy VI, VII a, VII b wraz z wychowawcami oraz chór.

Uczennice z klasy VI otrzymały zaproszenie na warsztaty teatralne z aktorką Teatru Polskiego w Bielsku Białej panią Martą Gzowską-Sawicką. Warsztaty były organizowane w ramach Kontaktowy – spotkania teatralne. Kasia, Karolina oraz Kinga wyszły z warsztatów zachwycone, pełne energii i pomysłów. Mam nadzieję, że podzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnością ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy już w środę na zajęciach kółka teatralnego.

Uczniowie klas: 7a, b oraz 6 mieli przyjemność zobaczyć musical Billy Elliot, do którego muzykę stworzył  Elton John i Lee Hall. Musical inspirowany jest biografią tancerza Royal Ballet, Philipa Marsdena.  Opowiada  on historię utalentowanego chłopca, który wychowywał się w rodzinie górniczej w czasach kryzysu ekonomicznego i strajków górniczych, które wybuchły w Wielkiej Brytanii. Cała historia opowiedziana została  poprzez liczne utwory muzyczne oraz występy grup tanecznych. Spektakl bardzo spodobał  się uczniom, a niektórym dostarczył wielu wzruszeń. Mamy nadzieję, że ta piękna historia będzie inspiracją dla naszych uczniów, że w życiu warto walczyć o realizację swoich marzeń i pozostać sobą nawet wbrew stereotypom i uprzedzeniom.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  XIX Jesiennym Zlocie Turystyczno Ekologicznego „Czyste Góry 2017. Głównym celem rajdu było porządkowanie szlaków turystycznych. Nasi uczniowie przemierzali górskie szlaki i je porządkowali, zbierając śmieci zostawione przez turystów. Ponad to mogli ciszyć się wyjątkową tej jesieni piękną i słoneczna pogodą oraz  widokami Beskidów. Organizatorem imprezy był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Dnia 28 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. Oto oficjalne wyniki:
 
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 102
Liczba oddanych głosów: 100
Liczba głosów ważnych: 95
Liczba głosów nieważnych: 5
 
Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Magdalena Piątek

I Zastępca Przewodniczącego: Natalia Kliś

II Zastępca Przewodniczącego: Kacper Wandzel

Członkowie Samorządu Uczniowskiego: Szymon Szczotka, Filip Kupczak, Zofia Kliś, Martyna Kubica, Julia Paśko.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Magdalena Pietraszko

Wrzesień jest miesiącem, w którym odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku nowy opiekun samorządu, którym została Pani Magdalena Pietraszko, zainicjowała kampanię wyborczą kandydatów do samorządu. Uczniowie, kandydujący do SU, przygotowali plakaty wyborcze oraz przemówienia, które wygłosili przed swoimi wyborcami.  Kampania cieszy się dużym zainteresowaniem i sprawiła, że przez kilka dni wszyscy w szkole „żyli wyborami”.

Drodzy Rodzice,

Ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2017/2018 jest kontynuacją oferty z zeszłego roku, którą były objęte nasze dzieci.

Składka na ubezpieczenie jest dobrowolna i wynosi 38,00 zł.

Uczniowie uprawiający sport w klubach sportowych pozaszkolnych, mogą być objęci

ubezpieczeniem EDU Plus podczas zajęć związanych z przynależnością do tych klubów za

dodatkową składkę w wysokości 12 złotych.

Ubezpieczenie obejmuje kompleksową ochronę dzieci, działa 24 godziny na dobę, w kraju i za granicą; nie tylko w szkole, ale podczas wszelkich ich aktywności, w drodze do szkoły i podczas innych zajęć.

Zachęcamy Was do zapoznania się z materiałami o ubezpieczeniu.

  1. Załącznik 1
  2. Załącznik 2

Z grupą uczniów wraz z ich rodzicami wybraliśmy się na dni NATO do Ostrawy. Podziwialiśmy liczne pokazy samolotów wojskowych, sprzęt wojskowy. Na ostrawskim lotnisku zobaczyliśmy: samoloty armii amerykańskiej, myśliwce wojska Czech i Słowacji, śmigłowce i pojazdy opancerzone. Nie zabrakło także czołgów i samochodów terenowych.  Wyjazd był świetną okazją do szlifowania języka angielskiego, ponieważ wszystkie pokazy były komentowane w języku angielskim. Za

rok planujemy pojechać do Ostrawy jeszcze raz.