Prowadzeni przez Dariusza Urbaniaka chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Leśnej zajęli II miejsce w finale powiatu żywieckiego w piłce nożnej. Finał ten odbył się 17 października na Orliku w Jeleśni. Aby dostać się do grona sześciu najlepszych szkół naszego powiatu (bo tyle szkół wzięło udział w finale) nasi chłopcy musieli przejść dwa trudne etapy rywalizacji. Najpierw zwyciężyli w Mistrzostwach Gminy Lipowa, które odbyły się 8 października. W półfinale zespół z Leśnej pokonał drużynę z SP Twardorzeczki 3:0. Bramki w tym meczu zdobyli Aleksander Moroń i Dominik Semla. W finale SP Leśna pokonała SP Lipową 1:0 po celnym trafieniu znowu Dominika Semli. Tydzień później na Orliku w Pietrzykowicach, nasza drużyna spotkała się z Mistrzem Gminy Łodygowice – SP Łodygowice w półfinale powiatu. Nasza ekipa wygrała ten mecz 3:2 (1:2) a autorem wszystkich bramek był Szymon Urbaś. W finale nasza szkoła najpierw spotkała się z ubiegłorocznym triumfatorem tych rozgrywek Szkołą Podstawową nr 5  z Żywca. Chłopcy z Leśnej nie pozostawili złudzeń swoim rówieśnikom, w kwestii, która z drużyn jest w tym roku lepsza. Wygraliśmy 4:1 (1:0). W ścisłym finale najpierw zmierzyliśmy się z gospodarzami  (SP Jeleśnia) i również bezdyskusyjnie wygraliśmy 5:2. Niestety w finale nie sprostaliśmy SP Szare przegrywając z nimi 0:1. Bramki dla naszych barw w turnieju finałowym zdobywali również Domink Semla, Aleksander Moroń i Szymon Urbaś. Skład naszej drużyny we wzystkich tych turniejach był następujący: w bramce  – Michał Kołodziej, w obronie – Mikołaj Kołodziej, Bartosz Komuniecki, Łukasz Zuziak, w pomocy Aleksander Moroń i Szymon Urbaś, w ataku – Domink Semla, Kacper Szołański, Michał Szopa Homel i Bartosz Piotrowski. Warto dodać, że prawie wszyscy zawodnicy naszej drużyny to także piłkarze trampkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Ajax Leśna, który od 2008 roku jest kuźnią talentów piłkarskich w naszej gminie. Trzeba powiedzieć, że wychowankowie UKS-u Ajax Leśna, dziś stanowią o sile juniorów LKS Leśna, którzy w czerwcu tego roku świętowali Awans do II Ligi Wojewódzkiej. Trenerem drużyny juniorów LKS Leśna, trampkarzy Ajaxu Leśna i opiekunem szkolnego zespołu piłkarskiego jest Dariusz Urbaniak.

Uczennice naszej szkoły w Mistrzostwach Gminy Lipowa zajęły II miejsce. W pierwszym meczu pokonały SP Sienna 2:0 po bramkach Klaudii Homel i Anny Urbaniak. W meczu finałowym zremisowały z SP Lipowa 1:1 (1:0) po bramce Anny Urbaniak i zajęły II miejsce, ponieważ dziewczęta z Lipowej wyżej wygrały z SP Sienna (4:0). Drużynę SP Leśna stanowiły: w bramce Zuzanna Piątek, w obronie – Paulina Gawrońska, Justyna Mrowiec, Emilia Małysiak, w pomocy – Klaudia Homel i Emilia Pełka, w ataku – Anna Urbaniak, Anna Stołosa oraz Weronika Urbańska i Kinga Miśkiewicz. Drużynę przygotował i prowadził również Dariusz Urbaniak. Warto zauważyć, że dziewczyny z SP Lipowa, które tylko lepszą różnicą bramek okazały się lepsze od naszych dziewczyn, zajęły w finale powiatowym II miejsce.

 

W  wyjątkowo ciepły  dzień 11 .10  2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im .K. Makuszyńskiego  w Leśnej pojechali  do Krakowa na wycieczkę, w ramach  projektu ,,Edukacja XXI wieku”. Uczniowie z klasy IV b zwiedzili Muzeum  Lotnictwa Polskiego. Tam  mogli obejrzeć samoloty z I wojny światowej, II wojny światowej, poznać  ich konstrukcje i przeznaczenie. Marzenie, aby zostać pilotem, rodzi się zapewne w głowie niejednego dziecka. Jego spełnienie zostało częściowo zrealizowane dzięki  możliwości skorzystania z symulatora lotów. Pan przewodnik przybliżył uczniom relikty  historii lotnictwa, będące częścią dziedzictwa historycznego Krakowa i Małopolski.

Później poszliśmy do Teatru Groteska na przedstawienie pt.: ,,Adonis ma gościa”.

W Krakowie mieliśmy czas na spacer po Rynku. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domów.

Kolejne planowane wyjazdy to zwiedzanie Muzeum śląskiego, Palmiarni Gliwice oraz wyjazdy do Teatru Atenum w Katowicach ,Teatru muzycznego w Gliwicach i Teatru Banialuka w Bielsku.

Już za nami uroczysty dzień- Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Po krótkim wystąpieniu pani dyrektor- Pani Małgorzaty Dróżdż, nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali nagrody dyrektora.
Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli upominki, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli piękne kartki okolicznościowe.
Uczniowie klasy 4b wcielili się w postaci z „Kopciuszka” w nowoczesnej wersji, Maja Caputa wraz z chórkiem (Kinga Miśkiewicz, Aneta Homel i Gabrysia Pastor) i muzykami (Kinga Prochot i Sebastian Krasny) cudownie wykonała piosenkę Leonarda Cohena „Halleluja”, a uczniowie z klasy 3 fantastycznie zatańczyli taniec na balu u króla Rocka. W dalszej części Julia Łagodzka i Igor Lipiński oprowadzili nas po ZOO, w którym spotkaliśmy różne zwierzęta, których cechy bardzo przypominały naszych nauczycieli. Naszą uroczystość zaszczycili nauczyciele emeryci. W przyjemnej atmosferze, pełnej uśmiechu i miłych słów upłynął nam dzień.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów naszej szkoły, zostały zorganizowane zajęcia z przedstawicielami policji. Spotkanie odbyło się w dniu 24 września br. Głównym celem prelekcji było, wyposażenie uczniów w wiedzę z zakresu bezpiecznego uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym. Panowie policjanci rozmawiali z pierwszoklasistami o zasadach bezpiecznego przejścia przez jezdnię, przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami podczas drogi do szkoły oraz przypominali o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały wiele pytań dotyczących ich bezpieczeństwa. Spotkanie zakończyło się miłym gestem ze strony przedstawicieli policji, którzy częstowali dzieciaki słodkościami.

8 września (środa) od godziny 17.00 do 18.oo nauczyciele zapraszają na konsultacje rodziców i opiekunów naszych uczniów.

W dniu 06 września 2014r. prawie cała klasa 4b, pod opieką mgr Ireny Mikusek i mgr Anny Ryszka, wzięła udział w XXIX Spotkaniu Miłośników Gór na Koziej Górze. Pogoda była piękna, wiec miło spędziliśmy czas na wędrówce przez las, zbieraniu grzybów, bieganiu po Koziej Chacie i grze w piłkę nożną. Upiekliśmy też samodzielnie (każdy z nas osobno) kiełbaskę nad prawdziwym ogniskiem. Ale była frajda! (Niektórym kiełbasa wpadła do ogniska). Poza tym Natalia Kliś zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym „Co widziałeś idąc na Kozią Górę”, a Joanna Kliś, Joanna Ciućka i Piotr Wojnar zajęli miejsce 3. Gratulujemy, zwłaszcza że prace te trzeba było namalować kawałkiem węgla z ogniska.

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2014/2015 . Uprawnionych do głosowania było 82, liczba oddanych głosów 79, liczba głosów ważnych 79, liczba głosów nieważnych 0. W wyniku głosowania najwięcej głosów otrzymali :

Urbaniak Anna z klasy VI -13głosów –  Przewodnicząca Szkoły

Linek Szymon z klasy VI – 10 głosów  -  zastępca przewodniczącej

 

Po wyborach do samorządu odbyło się spotkanie uczniów z opiekunem SU Beatą Myśliwiec  na którym ustalono skład Samorządu Uczniowskiego. Powołano następujące sekcje:

Sekcja czystości:

przew. Łagodzka Julia

członkowie:

Szlęk Patrycja ,Prochot Kinga

Sekcja plastyczna:

 przew :Caputa Maja

członkowie:

Kliś Natalia, Waliczek Anna,  Suchanek Oskar

Sekcja techniczno –sportowa

przew : Moroń Aleksander

 członkowie:

Zuziak Łukasz, Prochot Kinga ,Wandzel Kacper

 

                       

17.09. 2014 r. – Zebranie ogólne z rodzicami i spotkanie z wychowawcami poszczególnych

wychowawcami klas.

22. 10. 2014 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

szkolnym.

26. 11. 2014 r. – Zebranie z wychowawcami, spotkanie z nauczycielami przedmiotu.

17. 12. 2014 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

21. 01. 2015 r. – Wywiadówka śródroczna.

18. 03. 2015 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

22. 04. 2015 r. – Zebranie z wychowawcami, spotkanie z nauczycielami przedmiotu.

27. 05. 2015 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

10. 11. 2014 r. (poniedziałek)

02. 01. 2015 r. (piątek)

05. 01. 2015 r. (poniedziałek)

01. 04. 2015 r. (środa) sprawdzian kl. VI

05. 06. 2015 r. (piątek)

25. 06. 2015 r. (czwartek)

01. 09. 2014 r. Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

22. 12. 2014 r. – 31. 12. 2014 r. Zimowa przerwa świąteczna

02. 02. 2015 r. – 15. 02. 2015 r. Ferie zimowe

01. 04. 2015 r. Sprawdzian kl. VI

  • część 1. – język polski i matematyka – godz. 9: 00
  • część 2. – język obcy nowożytny – godz. 11: 45

 

26. 06. 2015 r. Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych