LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

Znamy już zwycięzców konkursu na jeden z gminnych gadżetów w Lipowej. Zakładki, które rozdawane będą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej oraz wśród gości Urzędu Gminy zostały zaprojektowane przez Zuzannę Pietrusiak z kl. IV (SP Leśna), Natalię Jasek z kl. IV (SP Lipowa) oraz Malwinę Stelmaszyńską z kl. IV (SP Twardorzeczka). Dzisiaj nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie spotkali się z Wójtem Gminy Lipowa oraz Panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w sali narad Urzędu Gminy Lipowa. Wśród wyróżnionych dzieci znalazła się także uczennica klasy II b – Julia Binda. Wystawę zaprojektowanych zakładek można oglądać w GBP w Lipowej.

Na początku roku szkolnego uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych z terenu Gminy Lipowa zostali zaproszeni do wzięcia udział w nietypowym konkursie plastycznym. Mianowicie chodziło o zaprojektowanie zakładki do książek o wymiarach 5×20 cm. Można było to zrobić dowolną technikę plastyczną, pozwalającą na wielokrotne kopiowanie projektu. Elementem koniecznym było umieszczenie herbu gminy Lipowa (na zakładce) oraz wymyślenie i umieszczenie hasła promującego naszą gminę. Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt praca i wybór tych nagrodzonych był niezwykle trudny. W związku z tym zdecydowano się przyznać aż 13 wyróżnień.

Teraz po rozstrzygnięciu konkursu, zakładki, które zajęły miejsca 1-3, zastaną podpisane imieniem i nazwiskiem zwycięzców, wydrukowane w limitowanej serii w drukarni i trafią do czytelników biblioteki oraz gości specjalnych Urzędu Gminy Lipowa. Pozostałe można już oglądać na specjalnej wystawie, w siedzibie biblioteki w Lipowej. Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Lipowa Jana Góry.

UG Lipowa

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie
serdecznie zapraszają rodziców oraz mieszkańców wsi Leśna

na JASEŁKA.

21 grudnia o godzinie: 1830

 

Jasełka -2016 plakat

W zeszłym tygodniu odbyły się I etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum województwa śląskiego.

Do drugiego etapu z języka polskiego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy VI b: Julia Łagodzka oraz Magdalena Prochot.

Natomiast do drugiego etapu konkursu z matematyki zakwalifikował się uczeń klasy VI a – Oskar Suchanek.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach w załączeniu przesyła broszurę informacyjną „Dobra Szkoła” (załącznik) do umieszczenia na stronach internetowych szkół i placówek.

      DELEGATURA W BIELSKU-BIAŁEJ

KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH

43-300 Bielsko-Biała

Piastowska 44

          tel: 33 812 26 45

email: bielsko@kuratorium.katowice.pl

broszura-dobra-szkola

plakat-reforma

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Ten niezwykły czas tajemniczych wróżb i czarów miał miejsce 25 listopada, kiedy to w naszej szkole można było odwiedzić salon wróżb. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wcieliły się w role fantazyjnie przebranych wróżek i przygotowały stoiska z atrakcyjnymi wróżbami. Uczniowie bawili się wspaniale. Wszyscy chcieli usłyszeć, kim będą w przyszłości, czy spełnia się ich marzenia oraz jakie imię będzie nosił ich wybrany. Nad całością imprezy czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią mgr Beatą Myśliwiec i Panią mgr Pauliną Caputą. Dzień wróżb dostarczył uczniom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

9 listopada zostały wręczone nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym „Historia w galopie”. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie i  wykonali wiele ciekawych prac. Uczennice z naszej szkoły zdobyły:

Wiktoria Rybarska klasa II b  – III miejsce

Julia Kachel klasa II b – wyróżnienie

Mariola Mrowiec klasa VI b – III miejsce

Julia Łagodzka  klasa VI b – wyróżnienie

Wszyscy dziewczynom gratulujemy!

W poniedziałek 14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania rzez Polskę niepodległości. Mgr Dariusz Urbaniak przygotował z tej okazji specjalną lekcję historii dla wszystkich naszych uczniów.

Od sześciu tygodni uczniowie klas I-III brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Uczniowie na zajęciach edukacji zdrowotnej poznali bohaterów Tolę i Maksa, którzy podróżując po świecie, tropiąc Wszystkojada odkrywali tajemnice zdrowego odżywiania. Dzieci, niejednokrotne z pomocą rodziców, wypełniali Misje Specjalne i Misje Domowe.

Finał programu odbył się 8 listopada, kiedy to uczniowie przygotowali wraz z wychowawcami zdrowe śniadanie. Program cieszył się dużym zaangażowaniem wśród dzieci. Miejmy nadzieję, że wiedza, którą zdobyły na temat zdrowego odżywiania będzie przez nich wykorzystywana każdego dnia.

mgr Emilia Zuziak

Klasa II b wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym w dniu 27 października uczestniczyła w

terenowej lekcji historii. Uczniowie poznali historię mieszkańców Gminy Lipowa, żyjących w okresie II

wojny światowej. Uczcili pamięć zamordowanych, zapalając znicze pod Pomnikiem Pamięci

Narodowej oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza w Lipowej.

mgr Emilia Zuziak

24 października odbyła się pierwsza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski  dyskoteka. Samodzielnie przygotowali oprawę muzyczną, zadbali o sprzęt, a także o porządek po zakończeniu imprezy. Wszyscy bawili się doskonale. Dziś każdy uczeń zadaje sobie nurtujące go pytanie: „Kiedy następna dyskoteka???”

Mgr Paulina Caputa