LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

Dzisiaj w Nasze szkole świętowaliśmy Dzień Patrona. Klasa IIIa oraz Miłosz Piotrowski z klasy VIb wystąpili w

przedstawieniu pt. „Dzieci Kornela”. Uczniowie wcielili się w role Kornela Makuszyńskiego, małpki Fiki Miki, Koziołka Matołka, Jacka i Placka.  Poniżej krótka fotorelacja 🙂

Zapraszamy na fotorelację z Jasek pokazanych w szkole 22 grudnia. Gościliśmy na nich Przewodniczącego Rady Giny Lipowa pana Andrzeja Bindę, pana Szymona Wróbel oraz nasze drogie emerytki, byłe nauczycieli pracujące w naszej szkole.

 

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku 2017 życzymy wszystkim uczniom, uczennicom,
aby każdy dzień spędzony w szkole był dla was przygodą, okazją do poznawania własnych możliwości, do rozwijania siebie i swoich pasji.
Życzymy Wam małych i wielkich sukcesów, skrojonych na miarę Waszych możliwości i marzeń.
Rodzice, bądźcie wsparciem dla swoich pociech, dla których uda Wam się jak najczęściej w nadchodzącym znaleźć czas na wspólne rozmowy, zabawy, po prostu bycie ze sobą.

Wszystkiego dobrego.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Leśnej

21 grudnia mieliśmy przyjemność gościć Państwa na Jasełkach przygotowanych przez uczniów, uczennice i nauczycielki naszej szkoły. W tym roku Jasełka składały się z dwóch części, a w ich realizację zaangażowały się prawie wszystkie klasy oraz większość nauczycieli, tworząc wyjątkowe, barwne i oryginalne przedstawienie.

W pierwszej części przedstawienia scenę podzieliły niebo i piekło. W niebie na narodziny Jezusa oczekiwały anioły, podejmowały starania, aby i ludzie otworzyli swoje serca na Jezusa i dobro Boga. W piekle diabły kombinowały, jak przeszkodzić aniołom, ukradły żłóbek i  robiły wiele, aby ludzie przestali bać się piekła. Na szczęście na realizację diabelskich planów nie pozwoliły czujne anioły, które odbiły żłobek i zdążyły przygotować ludzi na przyjście radosnej nowiny.  Wynik rywalizacji diabłów i aniołów mógł być tylko jeden:  dobro zwyciężyło. Tę cześć przygotowały klasy : V (wych. A.Pieróg),  IV (wych. A.Dybał), dodatkowymi atrakcjami były występy taneczne i wokalne przygotowane przez klasy: IIa (wych. P.Caputa), II b ( wych. E.Zuziak), III a (wych. D.Dziedzic), IIIb (wych. B.Myśliwiec).

Drugą częścią przedstawienia było kolędowanie po góralsku, podczas którego grupa kolędników zawitała w domu gospodarza. Pojawił się turoń, niedźwiedź, muzykanci, diabły i anioły, mądra koza, śmierć,  gazda i gaździna oraz gwiazdor. Pojawiły się życzenia wszelkiej pomyślności oraz brawurowo zaśpiewane kolędy.  Tę część przygotowała klasa VI b (wych. I.Mikusek), a w śpiewaniu kolęd pomagały klasy: IV i V oraz Filip Kupczak i Joanna Ciućka, którzy przygrywali kolędnikom na skrzypcach.

Serdecznie dziękuję uczniom i uczennicom za okazane zaangażowanie i wspaniały występ, nauczycielom za przygotowanie z klasami  kolęd, pastorałek oraz tańców. Dziękuję również Tomaszowi Habdasowi za profesjonalne przygotowanie podkładów muzycznych , panu Adamowi Cieślarowi za nagranie filmu oraz zrobienie zdjęć oraz pani Celinie Łopatce za uszycie części strojów. Dekoracje do przedstawienia wykonała Anna Sapeta, której bardzo dziękuję za pomoc.

Anna Pieróg

 

SERCE W PODZIĘCE

dla Rodziców uczniów klasy pierwszej

Szanowni Państwo,

Dziękuję za Wasz udział w Warsztatach Językowych. Cieszę się, że wdrażacie w życie różne sposoby uczenia się języka angielskiego, o których rozmawialiśmy na naszym spotkaniu. Widzę też na naszych lekcjach, że Państwa dzieci z przyjemnością uczą się słówek, piosenek i wierszyków w języku angielskim i naprawdę dużo już umieją. Oby tak dalej!

Zachęcam też do skorzystania z oferty szkoleniowej wydawnictwa PEARSON, aby dowiedzieć się jeszcze, np. o memotechnikach. Proszę skorzystać ze strony: www.pearson.pl/filmy szkoleniowe; kategoria: Young Learners. 

mgr Irena Mikusek

 

Znamy już zwycięzców konkursu na jeden z gminnych gadżetów w Lipowej. Zakładki, które rozdawane będą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej oraz wśród gości Urzędu Gminy zostały zaprojektowane przez Zuzannę Pietrusiak z kl. IV (SP Leśna), Natalię Jasek z kl. IV (SP Lipowa) oraz Malwinę Stelmaszyńską z kl. IV (SP Twardorzeczka). Dzisiaj nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie spotkali się z Wójtem Gminy Lipowa oraz Panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w sali narad Urzędu Gminy Lipowa. Wśród wyróżnionych dzieci znalazła się także uczennica klasy II b – Klaudia Binda. Wystawę zaprojektowanych zakładek można oglądać w GBP w Lipowej.

Na początku roku szkolnego uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych z terenu Gminy Lipowa zostali zaproszeni do wzięcia udział w nietypowym konkursie plastycznym. Mianowicie chodziło o zaprojektowanie zakładki do książek o wymiarach 5×20 cm. Można było to zrobić dowolną technikę plastyczną, pozwalającą na wielokrotne kopiowanie projektu. Elementem koniecznym było umieszczenie herbu gminy Lipowa (na zakładce) oraz wymyślenie i umieszczenie hasła promującego naszą gminę. Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt praca i wybór tych nagrodzonych był niezwykle trudny. W związku z tym zdecydowano się przyznać aż 13 wyróżnień.

Teraz po rozstrzygnięciu konkursu, zakładki, które zajęły miejsca 1-3, zastaną podpisane imieniem i nazwiskiem zwycięzców, wydrukowane w limitowanej serii w drukarni i trafią do czytelników biblioteki oraz gości specjalnych Urzędu Gminy Lipowa. Pozostałe można już oglądać na specjalnej wystawie, w siedzibie biblioteki w Lipowej. Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Lipowa Jana Góry.

UG Lipowa

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie
serdecznie zapraszają rodziców oraz mieszkańców wsi Leśna

na JASEŁKA.

21 grudnia o godzinie: 1830

 

Jasełka -2016 plakat

W zeszłym tygodniu odbyły się I etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum województwa śląskiego.

Do drugiego etapu z języka polskiego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy VI b: Julia Łagodzka oraz Magdalena Prochot.

Natomiast do drugiego etapu konkursu z matematyki zakwalifikował się uczeń klasy VI a – Oskar Suchanek.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach w załączeniu przesyła broszurę informacyjną „Dobra Szkoła” (załącznik) do umieszczenia na stronach internetowych szkół i placówek.

      DELEGATURA W BIELSKU-BIAŁEJ

KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH

43-300 Bielsko-Biała

Piastowska 44

          tel: 33 812 26 45

email: bielsko@kuratorium.katowice.pl

broszura-dobra-szkola

plakat-reforma

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Ten niezwykły czas tajemniczych wróżb i czarów miał miejsce 25 listopada, kiedy to w naszej szkole można było odwiedzić salon wróżb. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wcieliły się w role fantazyjnie przebranych wróżek i przygotowały stoiska z atrakcyjnymi wróżbami. Uczniowie bawili się wspaniale. Wszyscy chcieli usłyszeć, kim będą w przyszłości, czy spełnia się ich marzenia oraz jakie imię będzie nosił ich wybrany. Nad całością imprezy czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią mgr Beatą Myśliwiec i Panią mgr Pauliną Caputą. Dzień wróżb dostarczył uczniom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.