Uczniowie z klasy III a odwiedzili piekarnię pana Jacka Dziedzica w Leśnej. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Uczniowie obejrzeli różne maszyny i urządzenia, które pomagają piekarzom w pracy. Pan Jacek przygotował niespodziankę dla uczniów. Wszyscy mieli możliwość przygotowania ciasteczek. Z zapałem wykrawali ciasteczka i dekorowali według uznania. Na zakończenie uczniowie podziękowali pracownikom piekarni za gościnność, poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

mgr Dagmara Dziedzic

 

Pani dyrektor szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz przedstawiła wychowawczynię tegorocznej klasy pierwszej. Funkcja ta została powierzona pani mgr Beacie Jendzierowskiej. Na zakończenie p. dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym.

Aneta Dybał-Kubica

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się Uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Leśnej. W okolicach godziny 9:00 odbędzie się spotkanie z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Leśnej, a następnie spotkanie organizacyjne uczniów z wychowawcami w klasach.

 

Szanowni Państwo,
Informujemy, iż sekretariat szkoły będzie nieczynny w dniach:
  • 25 lipca – 5 sierpnia
  • 22 sierpnia – 31 sierpnia

    Kontakt telefoniczny: 33 867 10 92.

Klasa 1

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Religia Żyjemy w Bożym świecie”, E. Kondrak i inni, Jedność, Kielce

 ćwiczenia – brak

Klasa 2

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Religia „Idziemy do Jezusa”,

D. Kurpiński i inni, Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Klasa 3

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Religia Podręcznik:  „Jezus jest z nami” – Jedność.

ćwiczenia „Jezus jest z nami” – Jedność.

Klasa 4

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Język niemiecki Und so weiter. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 4, M. Kozubska, PWN Und so weiter. Ćwiczenia  do języka niemieckiego dla klasy 4 , M. Kozubska, PWN
Religia Miejsce pełne BOGActw  (tylko podręcznik) Ks. K. Mielnicki i inni, Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Klasa 5

podręczniki i ćwiczenia – dotacja MEN

Język niemiecki Kontynuacja podręcznika z kl. IV Kontynuacja ćwiczeń z kl. IV
Religia Spotkania ubogacające, (tylko podręcznik), Ks. K. Mielnicki i inni,  Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Klasa 6
Język polski Między nami. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska Ćwiczenia cz. 1 i cz. 2, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska

 

Matematyka Matematyka z plusem 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska Ćwiczenia cz. 1, cz. 2, cz. 3,  Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska

 

Historia Wehikuł czasu , Historia i społeczeństwo 6. Podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej., Tomasz Małkowski, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska

ćwiczenia – brak

 

Przyroda

Tajemnice przyrody. Podręcznik dla klasy 6, Joanna Stawarz i inni, Nowa Era Spółka z o.o. Ćwiczenia cz. I i II., Joanna Stawarz i inni, Nowa Era Spółka z o.o.

 

Religia Tajemnice BOGAtego życia, Ks. K. Mielnicki,  Jedność, Kielce

ćwiczenia – brak

Muzyka Ciekawi świata , Muzyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej, Justyna Górska-Guzik, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Sp. Z o.o.

ćwiczenia – brak

Język angielski Materiały własne nauczyciela
Plastyka Kontynuacja podręcznika do plastyki  z kl. IV

ćwiczenia – brak

Zajęcia techniczne Kontynuacja podręcznika z kl. V
Język  niemiecki Und so weiter Und so weiter. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 5 Ewa Krawczyk, Marta Kozubska, Lucyna Zastąpiło Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. Und so weiter Und so weiter. Ćwiczenia do języka niemieckiego dla klasy 5 Ewa Krawczyk, Marta Kozubska, Lucyna Zastąpiło Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o.

W piątek w naszej szkole uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.  Miło nam gościć na  nim niezwykłego gościa: Rzecznika Praw Dziecka , pana ministra Marka Michalaka, któremu towarzyszyli:  Wójt Gminy Lipowa, pan Jan Góra, Przewodniczący Rady Gminy  pan Andrzej Binda, pani Teresa Handzlik pracownik UG, radna pani Krystyna Małysa-Brodka oraz proboszcz ks. Piotr Sadkiewicz.

Pani dyrektor wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka oraz Wójtem Gminy  wręczyła nagrody  i świadectwa z wyróżnieniem  uczniom z klas IV- VI. Gratulacje otrzymali również zaproszeni na tę uroczystość rodzice. Następnie  wystąpili uczniowie , którzy w humorystyczny sposób podziękowali nauczycielom za ich pracę, wykonali również taniec  z wykorzystaniem logo kampanii: Nie jesteś niewidzialny. Uczniowie wręczyli panu ministrowi podarunki własnoręcznie wykonane wspólnie z rodzicami. Za zakończenie zagrał i zaśpiewał  szkolny zespół muzyczny.

Pan Marek Michalak  w swoim przemówieniu podziękował panu wójtowi za zaangażowanie na rzecz szkół na terenie naszej gminy, jeszcze raz pogratulował uczniom osiągniętych wyników, zaznaczając, że każdy z nich bez względu na osiągnięte oceny, może i powinien być z siebie dumny. Opowiedział o kampanii Odwaga ratuje życie, w której propaguje się wśród dzieci umiejętność przeciwstawienia się grupie, namawiającej do niebezpiecznych zachowań: np. skoków  z mostu do wody, rozpalania ogniska w lesie itp. Pan rzecznik życzył naszym uczniom, aby zostali bohaterami i potrafili powiedzieć STOP wtedy, kiedy pomysły kolegów i koleżanek zagrażają ich bezpieczeństwu, aby nie przechodzili obojętnie obok zamkniętego na upale w samochodzie dziecka. Podarował uczniom Kodeks Praw Dziecka oraz drobne upominki.

Na zakończenie uroczystości  z okazji nadchodzących wakacji pani dyrektor życzyła wszystkim udanego, aktywnego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

 

Dziękujemy pani Anecie Balcarek i https://lipowaiokolice.blogspot.com/ za udostępnienie pięknych zdjęć.

W dniu dzisiejszym klasa 5b przejęła sztandar naszej szkoły od klasy szóstej i przygotowała pożegnanie pod kierunkiem pani mgr Ireny Mikusek. Zatańczyła taniec „oka”, wręczyła uczniom klasy szóstej medale „Pamiętaj! Jesteś wyjątkowy/a!” i życzyła, aby każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna, aby nowi nauczyciele byli wyrozumiali i sprawiedliwi. POWODZENIA W GIMNAZJUM!

Uczniowie klasy IV w ramach obchodów Dnia pustej klasy z wychowawczynią p. Anną Pieróg i p. Aneta Dybał-Kubica w piątkowy poranek urządzili zabawę w podchody. Pogoda  dopisała, zabawy było co nie miara a humory dopisywały.  Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. I udało się! Tego dnia w teren wyszło 120 tysięcy dzieci z blisko 1000 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Wspólnie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, w którym dzieci i młodzież, razem ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

 

W dniu 16.06.2016r. w SP Leśna odbył się konkurs języka angielskiego – „The English Words Champion”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Z klas 1-3 wzięło udział 11 osób, a z klas 4-6 18 osób. Trzeba było wykazać się pełną poprawnością ortograficzną i gramatyczną przygotowanych przez nauczyciela – Irenę Mikusek – słówek i zdań w języku angielskim. Maksymalnie można było uzyskać 75 ptk. Zwycięzcą okazał się Oskar Suchanek z kl.5a. Gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Oficjalne wręczenie nagrody głównej odbędzie się w środę 23.06.2016r.

Uczniowie i uczennice z klasy VI pojechali pociągiem do Pszczyny. Zwiedziliśmy tam Pałac, spacerowaliśmy krętymi uliczkami pałacowego parku, odwiedziliśmy  Zagrodę Żubrów.   Pogoda nam dopisała, humory również. Największą atrakcją okazała się jazda pociągiem.