Serdecznie zapraszamy na szkolne Jasełka połączone z kiermaszem świątecznym w dniu 19 grudnia (piątek) o godzinie 18.00.

27 listopada odbyły się  andrzejki szkolne zorganizowane  przez Samorząd  Uczniowski  pod czujnym okiem pani Beaty Myśliwiec. Zabawę rozpoczęły dziewczyny z zespołu mażoretek pięknym tańcem belgijskim  do którego zaprosiły  pozostałe dzieci.  Na dyskotece  jednak największą atrakcją okazał się ,,Salon Wróżb, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Podczas  zabawy Uczniowie samodzielnie przygotowali oprawę muzyczną, zadbali o sprzęt, oświetlenie oraz zabawy ,a także o porządek po zakończeniu imprezy. Wszyscy bawili się wspaniale.  Nie możemy doczekać się kolejnej szkolnej dyskoteki. Kiedy następna dyskoteka???

Materiały dydaktyczne do nauczania najmłodszych to nie tylko papierowy podręcznik i zeszyt ćwiczeń, ale przede wszystkim płyty CD, podręcznik interaktywny wyświetlany w trakcie lekcji na tablicy interaktywnej czy platforma e-learningowa.

Klasa 1  b  pracując z tablicą interaktywną  i korzystając z multibuka , może rozwijać kreatywność poprzez malowanie lub rysowanie przy użyciu edytora grafiki . Dzieci wykonując tego typu zadania jednocześnie uczą się obsługi potrzebnych programów i aplikacji.
Ponadto wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi interaktywnych pozwala dzieciom  bezboleśnie wkroczyć w etap poważnej nauki i motywuje je do samodzielnego pogłębiania wiedzy. Kolorowe animacje, dźwięki i filmy zawierają niezbędną treść merytoryczną i umożliwiają uczniom kształtowanie umiejętności  nauki pisania, czytania ,liczenia. Multimedia sprawiają również, że dzieci angażują różne zmysły i nie są już pasywnymi odbiorcami informacji, ale mogą samodzielnie określić tempo i kierunek zdobywania wiedzy. Dzieci wpływając na pracę programu, mogą wykonywać te funkcje, które je szczególnie zainteresowały lub przerywać te działania, które je nudzą. Dzieci mogą w barwny i ciekawy sposób poznawać świat liter i cyfr.

Szkolne Kółko Teatralne działające w ramach zajęć prowadzonych w projekcie Edukacja XXI wieku przygotowało i zaprezentowało współczesną wersję znanej baśni: Kopciuszek”. Brawurowym występom młodych aktorów towarzyszyła muzyka i taniec. Przedstawienie w humorystyczny sposób przemycało ważne treści, że rodzina jest najważniejsza oraz , że prawdziwego uczucia warto szukać i trzeba o nie się postarać, a także, że bycie egoistą nie popłaca…

W listopadzie w naszej szkole w ramach projektu „Edukacja XXI” organizowane były zajęcia warsztatowe związane z pierwszą pomocą. Celem warsztatów było  nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI biorąc w nich udział zdobyli podstawową wiedzę na temat różnorodnych niebezpiecznych sytuacji, w których mogą się znaleźć, sposobów reagowania w sytuacjach kryzysowych. Każdy mógł przećwiczyć, jak udzielać pierwszej pomocy, jak poprawnie wezwać pogotowie.

 

 

Dzieci ze szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego  w Leśnej mogły wyjechać   na wycieczkę   do Gliwic z projektu ,,  Edukacja XXI  wieku’’ .Uczniowie  zwiedzali  Palmiarnie ,mogli  tam obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Szczególną atrakcją był  pawilon akwarystyczny, prezentujący ryby w czterech zbiornikach o różnych środowiskach słodkowodnych: Amazonia, Tanganika, Rzeki Polski i Rzeki Azji południowo-wschodniej. Później poszliśmy do Teatru Muzycznego  na przedstawienie  pt.: ,,Dźwięki  muzyki’’.Dzieci pełne wrażeń wróciły do domów.

 

https://dziennik.librus.pl/

14 listopada 2014 r. w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Lipowa w szachach w kategorii chłopców i dziewcząt. Naszą szkołę  reprezentowali chłopcy – Szymon Urbaś z klasy VI oraz Krzysztof Urbaniak z klasy II oraz dziewczyny – Anna Urbaniak i Klaudia Homel z klasy VI.

Obie nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i wygrały z mistrzami z poprzedniego roku  – SP Słotwina 3:1.

17 listopada w Jeleśni nasze drużyny reprezentowały naszą gminę w turnieju o mizstrzostwo powiatu żywieckiego. Dziewczyny i chłopcy pojechali na ten turniej w takim samym składzie w jakim wygrali zawody gminne. Dziewczyny (Anna Urbaniak i Klaudia Homel) zdobyły 9 pkt. i zajęły III miejsce. Chłopcy ( Szymon Urbaś i Krzysztof Urbaniak) zdobyli 8,5 pkt. i zajęli miejsce V.

Drużyny przygotował do zawodów i etap gminny zorganizował mgr Dariusz Urbaniak.

 

5 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Do konkursu tego uczniowie naszej szkoły przygotowywali się już od II półrocza poprzedniego roku szkolnego. Przygotowania miały miejsce na kółku historycznym prowadzonym przez mgr Dariusza Urbaniaka. W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Zwyciężczynią tego etapu została uczennica klasy VI – Justyna Mrowiec, która zdobyła 34 pkt. Drugie miejsce zajął Michał Kolodziej, zdobywca 29,5 pkt a trzecie egzeqo Anna Urbaniak i Szymon Linek, którzy uzyskali po 29 pkt. Na V miejscu uplasował się Bartosz Piotrowski, który zdobył 27,5 pkt. Kolejne miejsce zajęli – Kinga Prochot, Klaudia Homel, Bartosz Komuniecki, Mikołaj Kołodziej i Emilia Pierwsza piątka zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się 10 grudnia 2014.

Uczniowie klasy Ia przez tydzień poznawali sposoby dbania o zdrowie. Pod okiem pani, dzieci utrwaliły nawyki higieniczne, dowiedziały się, jak dobrze dbać o własne zdrowie poprzez zapoznanie się z różnymi sposobami dbania o nie. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość wykazać się również swoimi zdolnościami kulinarnymi, wykonując w klasie zdrowe kanapki.