LipDub wykonany przez uczniów naszej szkoły do utworu Pharrell’a Williams’a „Happy”. Powstał on w czerwcu 2016 roku, ukazuje kreatywność, spontaniczność i współdziałanie uczniów naszej szkoły w połączeniu ze wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia!

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się huczna i barwna zabawa karnawałowa dla klas I-III oraz dyskoteka dla klas IV-VI.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową, udekorowaną kolorowymi balonami i serpentynami.

Najmłodsi na bal czekali z wielką niecierpliwością, bowiem przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów czy Indian.  Można było też spotkać wróżki, księżniczki, kotki i różne inne stwory… Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci.

Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał wszystkim dzieciom  oraz wychowawcom. Były korowody, kółeczka, tańce w parach oraz konkursy z nagrodami (taniec z balonami, skoki kangurów, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce).

W przerwie między tańcami dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Do zobaczenia za rok!

mgr Paulina Caputa

W wyjątkowy dzień, bo  w Walentynki klasa IIIa wraz z wychowawcą  przygotowała program artystyczny dla Babć i Dziadków. Wybraliśmy się w bajkowy świat wierszy Jana Brzechwy. Było wiele radości, szczęścia i dobrej zabawy.
Dziadkowie otrzymali piękne upominki od swoich wnucząt. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, który przygotowali rodzice uczniów klasy IIIa.
mgr Dagmara Dziedzic

Dziś w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje walentynkowe kartki. Miłosne listy i liściki roznosiły urocze i przesympatyczne listonoszki, które świetnie wywiązały się z powierzonego im zadania. Dziewczyny z Samorządu miały dużo pracy, bowiem nasi „zakochani uczniowie” wysłali w tym roku sporo serdecznych słów. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Pani Dyrektor, Nauczycieli i Wychowawców.

Walentynki dostarczyły całej społeczności uczniowskiej wiele emocji i radości. Ten dzień, jak najbardziej możemy uznać za udany.

mgr Paulina Caputa

W czasie ferii odbyło się spotkanie pani Dagmary Dziedzic z przedstawicielami fundacji Dr Clown. Pani Dagmara przekazała artykuły plastyczne, papiernicze oraz gry i książki, które uczniowie w okresie przedświątecznym przynosili do szkoły. Wszystkie zebrane rzeczy trafiły do świetlic Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Żywcu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wkręcili się w POMAGANIE!!!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

Również uczniowie klasy 2a nie zapomnieli o swoich ukochanych Dziadkach. W dniu 13.01.2017r. przygotowali wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Uczniowie zaprezentowali w formie wierszy, piosenek oraz tańca wspaniały program. Dzieci

z ogromnym przejęciem odtwarzały swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane w tym dniu tylko do Nich.

Po części artystycznej wnuki wręczyły przygotowane przez siebie prezenty oraz zaprosiły swoje Babcie

i Dziadków na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

mgr Paulina Caputa

 

Dzisiaj w Nasze szkole świętowaliśmy Dzień Patrona. Klasa IIIa oraz Miłosz Piotrowski z klasy VIb wystąpili w

przedstawieniu pt. „Dzieci Kornela”. Uczniowie wcielili się w role Kornela Makuszyńskiego, małpki Fiki Miki, Koziołka Matołka, Jacka i Placka.  Poniżej krótka fotorelacja 🙂

Zapraszamy na fotorelację z Jasek pokazanych w szkole 22 grudnia. Gościliśmy na nich Przewodniczącego Rady Giny Lipowa pana Andrzeja Bindę, pana Szymona Wróbel oraz nasze drogie emerytki, byłe nauczycieli pracujące w naszej szkole.

 

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku 2017 życzymy wszystkim uczniom, uczennicom,
aby każdy dzień spędzony w szkole był dla was przygodą, okazją do poznawania własnych możliwości, do rozwijania siebie i swoich pasji.
Życzymy Wam małych i wielkich sukcesów, skrojonych na miarę Waszych możliwości i marzeń.
Rodzice, bądźcie wsparciem dla swoich pociech, dla których uda Wam się jak najczęściej w nadchodzącym znaleźć czas na wspólne rozmowy, zabawy, po prostu bycie ze sobą.

Wszystkiego dobrego.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Leśnej

21 grudnia mieliśmy przyjemność gościć Państwa na Jasełkach przygotowanych przez uczniów, uczennice i nauczycielki naszej szkoły. W tym roku Jasełka składały się z dwóch części, a w ich realizację zaangażowały się prawie wszystkie klasy oraz większość nauczycieli, tworząc wyjątkowe, barwne i oryginalne przedstawienie.

W pierwszej części przedstawienia scenę podzieliły niebo i piekło. W niebie na narodziny Jezusa oczekiwały anioły, podejmowały starania, aby i ludzie otworzyli swoje serca na Jezusa i dobro Boga. W piekle diabły kombinowały, jak przeszkodzić aniołom, ukradły żłóbek i  robiły wiele, aby ludzie przestali bać się piekła. Na szczęście na realizację diabelskich planów nie pozwoliły czujne anioły, które odbiły żłobek i zdążyły przygotować ludzi na przyjście radosnej nowiny.  Wynik rywalizacji diabłów i aniołów mógł być tylko jeden:  dobro zwyciężyło. Tę cześć przygotowały klasy : V (wych. A.Pieróg),  IV (wych. A.Dybał), dodatkowymi atrakcjami były występy taneczne i wokalne przygotowane przez klasy: IIa (wych. P.Caputa), II b ( wych. E.Zuziak), III a (wych. D.Dziedzic), IIIb (wych. B.Myśliwiec).

Drugą częścią przedstawienia było kolędowanie po góralsku, podczas którego grupa kolędników zawitała w domu gospodarza. Pojawił się turoń, niedźwiedź, muzykanci, diabły i anioły, mądra koza, śmierć,  gazda i gaździna oraz gwiazdor. Pojawiły się życzenia wszelkiej pomyślności oraz brawurowo zaśpiewane kolędy.  Tę część przygotowała klasa VI b (wych. I.Mikusek), a w śpiewaniu kolęd pomagały klasy: IV i V oraz Filip Kupczak i Joanna Ciućka, którzy przygrywali kolędnikom na skrzypcach.

Serdecznie dziękuję uczniom i uczennicom za okazane zaangażowanie i wspaniały występ, nauczycielom za przygotowanie z klasami  kolęd, pastorałek oraz tańców. Dziękuję również Tomaszowi Habdasowi za profesjonalne przygotowanie podkładów muzycznych , panu Adamowi Cieślarowi za nagranie filmu oraz zrobienie zdjęć oraz pani Celinie Łopatce za uszycie części strojów. Dekoracje do przedstawienia wykonała Anna Sapeta, której bardzo dziękuję za pomoc.

Anna Pieróg

 

SERCE W PODZIĘCE

dla Rodziców uczniów klasy pierwszej

Szanowni Państwo,

Dziękuję za Wasz udział w Warsztatach Językowych. Cieszę się, że wdrażacie w życie różne sposoby uczenia się języka angielskiego, o których rozmawialiśmy na naszym spotkaniu. Widzę też na naszych lekcjach, że Państwa dzieci z przyjemnością uczą się słówek, piosenek i wierszyków w języku angielskim i naprawdę dużo już umieją. Oby tak dalej!

Zachęcam też do skorzystania z oferty szkoleniowej wydawnictwa PEARSON, aby dowiedzieć się jeszcze, np. o memotechnikach. Proszę skorzystać ze strony: www.pearson.pl/filmy szkoleniowe; kategoria: Young Learners. 

mgr Irena Mikusek