Uczniowie klasy Ia przez tydzień poznawali sposoby dbania o zdrowie. Pod okiem pani, dzieci utrwaliły nawyki higieniczne, dowiedziały się, jak dobrze dbać o własne zdrowie poprzez zapoznanie się z różnymi sposobami dbania o nie. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość wykazać się również swoimi zdolnościami kulinarnymi, wykonując w klasie zdrowe kanapki.

Prowadzeni przez Dariusza Urbaniaka chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Leśnej zajęli II miejsce w finale powiatu żywieckiego w piłce nożnej. Finał ten odbył się 17 października na Orliku w Jeleśni. Aby dostać się do grona sześciu najlepszych szkół naszego powiatu (bo tyle szkół wzięło udział w finale) nasi chłopcy musieli przejść dwa trudne etapy rywalizacji. Najpierw zwyciężyli w Mistrzostwach Gminy Lipowa, które odbyły się 8 października. W półfinale zespół z Leśnej pokonał drużynę z SP Twardorzeczki 3:0. Bramki w tym meczu zdobyli Aleksander Moroń i Dominik Semla. W finale SP Leśna pokonała SP Lipową 1:0 po celnym trafieniu znowu Dominika Semli. Tydzień później na Orliku w Pietrzykowicach, nasza drużyna spotkała się z Mistrzem Gminy Łodygowice – SP Łodygowice w półfinale powiatu. Nasza ekipa wygrała ten mecz 3:2 (1:2) a autorem wszystkich bramek był Szymon Urbaś. W finale nasza szkoła najpierw spotkała się z ubiegłorocznym triumfatorem tych rozgrywek Szkołą Podstawową nr 5  z Żywca. Chłopcy z Leśnej nie pozostawili złudzeń swoim rówieśnikom, w kwestii, która z drużyn jest w tym roku lepsza. Wygraliśmy 4:1 (1:0). W ścisłym finale najpierw zmierzyliśmy się z gospodarzami  (SP Jeleśnia) i również bezdyskusyjnie wygraliśmy 5:2. Niestety w finale nie sprostaliśmy SP Szare przegrywając z nimi 0:1. Bramki dla naszych barw w turnieju finałowym zdobywali również Domink Semla, Aleksander Moroń i Szymon Urbaś. Skład naszej drużyny we wzystkich tych turniejach był następujący: w bramce  – Michał Kołodziej, w obronie – Mikołaj Kołodziej, Bartosz Komuniecki, Łukasz Zuziak, w pomocy Aleksander Moroń i Szymon Urbaś, w ataku – Domink Semla, Kacper Szołański, Michał Szopa Homel i Bartosz Piotrowski. Warto dodać, że prawie wszyscy zawodnicy naszej drużyny to także piłkarze trampkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Ajax Leśna, który od 2008 roku jest kuźnią talentów piłkarskich w naszej gminie. Trzeba powiedzieć, że wychowankowie UKS-u Ajax Leśna, dziś stanowią o sile juniorów LKS Leśna, którzy w czerwcu tego roku świętowali Awans do II Ligi Wojewódzkiej. Trenerem drużyny juniorów LKS Leśna, trampkarzy Ajaxu Leśna i opiekunem szkolnego zespołu piłkarskiego jest Dariusz Urbaniak.

Uczennice naszej szkoły w Mistrzostwach Gminy Lipowa zajęły II miejsce. W pierwszym meczu pokonały SP Sienna 2:0 po bramkach Klaudii Homel i Anny Urbaniak. W meczu finałowym zremisowały z SP Lipowa 1:1 (1:0) po bramce Anny Urbaniak i zajęły II miejsce, ponieważ dziewczęta z Lipowej wyżej wygrały z SP Sienna (4:0). Drużynę SP Leśna stanowiły: w bramce Zuzanna Piątek, w obronie – Paulina Gawrońska, Justyna Mrowiec, Emilia Małysiak, w pomocy – Klaudia Homel i Emilia Pełka, w ataku – Anna Urbaniak, Anna Stołosa oraz Weronika Urbańska i Kinga Miśkiewicz. Drużynę przygotował i prowadził również Dariusz Urbaniak. Warto zauważyć, że dziewczyny z SP Lipowa, które tylko lepszą różnicą bramek okazały się lepsze od naszych dziewczyn, zajęły w finale powiatowym II miejsce.

 

W  wyjątkowo ciepły  dzień 11 .10  2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im .K. Makuszyńskiego  w Leśnej pojechali  do Krakowa na wycieczkę, w ramach  projektu ,,Edukacja XXI wieku”. Uczniowie z klasy IV b zwiedzili Muzeum  Lotnictwa Polskiego. Tam  mogli obejrzeć samoloty z I wojny światowej, II wojny światowej, poznać  ich konstrukcje i przeznaczenie. Marzenie, aby zostać pilotem, rodzi się zapewne w głowie niejednego dziecka. Jego spełnienie zostało częściowo zrealizowane dzięki  możliwości skorzystania z symulatora lotów. Pan przewodnik przybliżył uczniom relikty  historii lotnictwa, będące częścią dziedzictwa historycznego Krakowa i Małopolski.

Później poszliśmy do Teatru Groteska na przedstawienie pt.: ,,Adonis ma gościa”.

W Krakowie mieliśmy czas na spacer po Rynku. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domów.

Kolejne planowane wyjazdy to zwiedzanie Muzeum śląskiego, Palmiarni Gliwice oraz wyjazdy do Teatru Atenum w Katowicach ,Teatru muzycznego w Gliwicach i Teatru Banialuka w Bielsku.

Na ten dzień pierwszoklasiści czekali i przygotowywali się od początku roku szkolnego. 21 października, 33 uczniów, którzy w tym roku przekroczyli po raz pierwszy próg szkolny zostali uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Leśnej. Na uroczystość pasowania przybyło wielu gości – uczniowie klas starszych, wraz z nauczycielami, rodzice, dziadkowie. Uczniowie pod okiem wychowawczyń – pani Dagmary Dziedzic i pani Beaty Myśliwiec przedstawili program artystyczny, pokazując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i instrumentalne. Na koniec złożyli uroczystą przysięgę i zostali przez panią Dyrektor pasowani na uczniów.

Już za nami uroczysty dzień- Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Po krótkim wystąpieniu pani dyrektor- Pani Małgorzaty Dróżdż, nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali nagrody dyrektora.
Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli upominki, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli piękne kartki okolicznościowe.
Uczniowie klasy 4b wcielili się w postaci z „Kopciuszka” w nowoczesnej wersji, Maja Caputa wraz z chórkiem (Kinga Miśkiewicz, Aneta Homel i Gabrysia Pastor) i muzykami (Kinga Prochot i Sebastian Krasny) cudownie wykonała piosenkę Leonarda Cohena „Halleluja”, a uczniowie z klasy 3 fantastycznie zatańczyli taniec na balu u króla Rocka. W dalszej części Julia Łagodzka i Igor Lipiński oprowadzili nas po ZOO, w którym spotkaliśmy różne zwierzęta, których cechy bardzo przypominały naszych nauczycieli. Naszą uroczystość zaszczycili nauczyciele emeryci. W przyjemnej atmosferze, pełnej uśmiechu i miłych słów upłynął nam dzień.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów naszej szkoły, zostały zorganizowane zajęcia z przedstawicielami policji. Spotkanie odbyło się w dniu 24 września br. Głównym celem prelekcji było, wyposażenie uczniów w wiedzę z zakresu bezpiecznego uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym. Panowie policjanci rozmawiali z pierwszoklasistami o zasadach bezpiecznego przejścia przez jezdnię, przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami podczas drogi do szkoły oraz przypominali o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały wiele pytań dotyczących ich bezpieczeństwa. Spotkanie zakończyło się miłym gestem ze strony przedstawicieli policji, którzy częstowali dzieciaki słodkościami.

8 września (środa) od godziny 17.00 do 18.oo nauczyciele zapraszają na konsultacje rodziców i opiekunów naszych uczniów.

W dniu 06 września 2014r. prawie cała klasa 4b, pod opieką mgr Ireny Mikusek i mgr Anny Ryszka, wzięła udział w XXIX Spotkaniu Miłośników Gór na Koziej Górze. Pogoda była piękna, wiec miło spędziliśmy czas na wędrówce przez las, zbieraniu grzybów, bieganiu po Koziej Chacie i grze w piłkę nożną. Upiekliśmy też samodzielnie (każdy z nas osobno) kiełbaskę nad prawdziwym ogniskiem. Ale była frajda! (Niektórym kiełbasa wpadła do ogniska). Poza tym Natalia Kliś zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym „Co widziałeś idąc na Kozią Górę”, a Joanna Kliś, Joanna Ciućka i Piotr Wojnar zajęli miejsce 3. Gratulujemy, zwłaszcza że prace te trzeba było namalować kawałkiem węgla z ogniska.

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2014/2015 . Uprawnionych do głosowania było 82, liczba oddanych głosów 79, liczba głosów ważnych 79, liczba głosów nieważnych 0. W wyniku głosowania najwięcej głosów otrzymali :

Urbaniak Anna z klasy VI -13głosów –  Przewodnicząca Szkoły

Linek Szymon z klasy VI – 10 głosów  -  zastępca przewodniczącej

 

Po wyborach do samorządu odbyło się spotkanie uczniów z opiekunem SU Beatą Myśliwiec  na którym ustalono skład Samorządu Uczniowskiego. Powołano następujące sekcje:

Sekcja czystości:

przew. Łagodzka Julia

członkowie:

Szlęk Patrycja ,Prochot Kinga

Sekcja plastyczna:

 przew :Caputa Maja

członkowie:

Kliś Natalia, Waliczek Anna,  Suchanek Oskar

Sekcja techniczno –sportowa

przew : Moroń Aleksander

 członkowie:

Zuziak Łukasz, Prochot Kinga ,Wandzel Kacper

 

                       

17.09. 2014 r. – Zebranie ogólne z rodzicami i spotkanie z wychowawcami poszczególnych

wychowawcami klas.

22. 10. 2014 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

szkolnym.

26. 11. 2014 r. – Zebranie z wychowawcami, spotkanie z nauczycielami przedmiotu.

17. 12. 2014 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

21. 01. 2015 r. – Wywiadówka śródroczna.

18. 03. 2015 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem

22. 04. 2015 r. – Zebranie z wychowawcami, spotkanie z nauczycielami przedmiotu.

27. 05. 2015 r. – Konsultacja z nauczycielami przedmiotu, wychowawcami lub pedagogiem